Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede’ye 13 imam alınacak
24 Aralık 2018 13:41
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede’ye 13 imam alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt genelinde boş bulunan münhal kadroları için eleman ilanına çıktı. Gerede’ye 13 imam alınacak. Atama yapılacak camiler haberin detayında…

Türkiye Genelinde İmam Hatip alımı için çıkılan münhal kadro ilanı listesinde Bolu geneline 103 imam kadrosu verildi. Gerede’de imamı olmayan 13 köyün adı açıklanan ilan listesinde yer aldı. Kadrosu boş bulunan bu köylere ilanın ardından yapılacak alımla atama yapılacağı belirtildi.

İmam ataması yapılacak o köyler şöyle; Ağızörengüney Köyü, Akçabey Köyü, Akçabey Köyü Doğancılar Mahallesi, Aktaşkurtlar Köyü Bozkuş Mahallesi, Beşkonak Köyü, Çayörengüney Köyü, Demircizopran Köyü Şükürler Mahallesi, Kayısopran Köyü, Külef Köyü Seyfe Mahallesi, Rıza Uçarol Camii, Sofular Köyü, Yeşilvadi Köyü, Yukarı Ovacık Köyü. Çıkılan kadro ilanında en çok eksiğin Mudurnu ilçesinde olduğu gözlenildi. En az eksik ise Yeniçağa ilçesinde bulunuyor. Bolu Merkez’de 4, Gerede’de 13, Dörtdivan’da 7, Göynük’de 18, Kıbrıscık’da 6, Mengen’de 19, Mudurnu’da 24, Seben’de 10 ve Yeniçağa’da 3 olmak üzere il genelinde 104 İmam kadrosu boş bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığını çıktığı Münhal kadro ilanında ilçe ilçe cami cami boş bulunan kadrolar açıklandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa