Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede’ye 5 doktor atandı
8 Nisan 2014 18:12
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede’ye 5 doktor atandı

Gerede Devlet Hastanesi’nde son aylarda yaşanan doktor sıkıntısı tayin edilen ve geçici görevlendirilen doktorlarla giderildi.

Hastane Başhekimi Opr.Dr. Kahraman Dinler, yaklaşık 1 ay önce acilen giderilmesi gereken alanlarla ilgili detaylı bir rapor oluşturarak ilgili makamlara sunmuştu. Gerede Devlet Hastanesi’ndeki doktor sıkıntısını dikkate alan Sağlık Bakanlığı ilçeye 3 kadrolu doktor atadı. Atanan doktorlar hafta için görevlerine başladılar.

Gerede Devlet Hastanesi’ne ataması gerçekleşen doktorların uzmanlık alanları ve isimleri şöyle: Genel Cerrah Uzmanı Özcan Akdoğan, Kadın Doğum Uzmanı Halime Şenselim, Üroloji Uzmanı Oktay Issı.

Ayrıca Bolu Merkez’den geçici görev ile 2 doktor görevlendirildi. Bu doktorlar ise şu isimlerden oluştu: Göğüs Hastalıkları Uzmanı Hüseyin Koçak, Nöroloji Uzmanı Dilek Sezer.

Atanan doktorlarla birlikte Gerede Devlet Hastanesi kadrosuna 5 yeni doktor daha katıldı. Eksik görülen bazı bölümlere doktor ataması yapılması için Opr.Dr. Kahraman Dinler tarafından çalışmalar devam ediyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa