Gerede YeniGün Gazetesi
GERKAV başvuruları almaya başladı
10 Eylül 2013 12:43
Font1 Font2 Font3 Font4
GERKAV başvuruları almaya başladı

GERKAV, 1990 yılından bugüne dek 23 yıldır Gerede nüfusuna kayıtlı Türkiye’nin neresinde olursa olsun üniversitede okuyan, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs vermeye devam ediyor.

GERKAV Vakfı, 2012-2013 öğrenim yılında toplam 308 öğrenciye aylık düzenli olarak 135 TL burs imkanı sağladı ve 02 Eylül 2013 tarihi itibari ile burs başvurularını almaya başladı.

GERKAV Vakfı tarafından yapılan açıklamada, son 3 yıldır öğrenci burs başvurularının www.gerkav.org adresindeki burs başvuru ekranından kabul edildiği bildirilerek, mektup, faks, mail ve özellikle referanslar aracılığı ile yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı ifade edildi.

Kurulduğu günden bugüne dek öğrencilerin umut ışığı olmayı başaran GERKAV Vakfı tarafından gazetemize yapılan açıklamanın detayları şu şekilde; “Öğrencilerin kendisi ve ailesi ile ilgili bilgilerin doğru olarak girilmesiyle oluşan puan durumuna göre burs başvuru listesi oluşmaktadır. GERKAV Burs kurulu üyeleri tarafından öğrencilerin bilgileri araştırılarak doğruluğu tespit edilmektedir. GERKAV’ın mezun veya başarı sağlayamamış öğrenci durumuna ve hayırseverlerden gelen burs miktarları göz önüne alınarak puan sistemine göre mülakata çağrılacak öğrenci listesi hazırlanmaktadır. Sıralamaya giren öğrenciler Ankara ve Gerede’deki merkezlere davet edilerek mülakata alınmaktadır. Vakfımız burs almaya hak kazanan öğrencilere burs almaya hak kazandıklarını sms yoluyla duyurmaktadır. Bu noktada cep telefonu bilgilerinin doğru girilmesi önemlidir.

Her yıl ortalama GERKAV’a burs için 400 civarında öğrenci başvurmaktadır. GERKAV bu başvuruların o yılki mezun ve başarısız öğrenci durumuna göre ortalama 100 yeni öğrenciye burs verebilmektedir. Öğrenci bursları hayırsever iş adamı hemşerilerimiz tarafından karşılanmakta ve gerekli bütçe oluşturulamadığından takdir edilmesi gerekir ki yeteri kadar öğrenciye burs verilememektedir. Kullandığımız sistem ile bursların doğru kişilere gitmesi konusunda çok hassas davranılmaktadır. Yanlış bilgi vermiş öğrenci yada öğrenciler tespit edildiğinde bursları anında kesilmektedir.

GERKAV, hayırsever iş adamlarımızdan daha fazla destek, Geredeli hemşerilerimizden ve mezun olan bursiyer öğrencilerimizden de iş sahibi olduklarında az-çok demeden gönlünden koptuğu kadar  desteklerini beklemektedir.

2013-2014 öğrenim yılının öğrencilerimize, velilerine ve tüm halkımıza hayırlara vesile olmasını, yardımlarını esirgemeyen çok kıymetli hemşerilerimize de bol ve bereketli kazançlar dileriz.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa