Gerede YeniGün Gazetesi
GERKONSAN’DA İDARİ BİNALARIN TADİLATLARI BAŞLADI
23 Mayıs 2020 14:46
Font1 Font2 Font3 Font4
GERKONSAN’DA İDARİ BİNALARIN TADİLATLARI BAŞLADI

Gerede’nin en büyük fabrikası olan ve uzun yıllar boş kalması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Gerkonsan ile ilgili son yaşananları Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar aktardı. Ayrıntılar haberin detayında…

Gerkonsan ile ilgili satış işlemleri tamamen bitti ve daha önce kamuoyuna duyurduğumuz gibi Gerkonsan’ı Türkiye’nin dev firmaları arasında gösterilen Assan, TMSF’ye satış bedelini ödeyerek resmen satın aldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerkonsan ile ilgili yaşanan son gelişmeleri anlattı. Allar, “Gerkonsan konsunda çalışmalar devam ediyor. Assan firması Gerkonsan’ı resmen satın aldı. Satış ile ilgili tüm resmi prosedür tamamlandı. Fabrikanın satış bedeli de firma tarafından TMSF’ye ödendi. Firma yetkilileri fabrika içersinde şu anda çalışmalarını devam ettiriyor. Şu anda Gerkonsan içersindeki idari binaların tadilatlarına başlanıldı. Mevcut fabrikada belirli bir süre sonra çalışmaya başlayacaklar. Assan gibi dev bir firmanın Gerkonsan’ı satın alması ilçemiz için çok önemliydi.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa