Gerede YeniGün Gazetesi
GMYO’ya tanıdık isim müdür oldu
21 Kasım 2019 11:02
Font1 Font2 Font3 Font4
GMYO’ya tanıdık isim müdür oldu

Gerede Meslek Yüksekokulu (GMYO) Müdürlüğü görevinden, Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan Dr. Öğr. Üyesi Bahattin Öztoprak’ın yerine GMYO Müdürlüğü’ne Doç.Dr. Kaya atandı.

Dr. Öğr. Üyesi Bahattin Öztoprak’ın Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanması sonrası boşalan Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne Doç.Dr. Feridun Kaya atandı.

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBYO)’nda da Bankacılık ve Finans alanında görev yapan Kaya, GUBYO’nun kuruluşunda da aynı zamanda yer aldı. Kaya, belli dönemlerde AK Parti’den Bolu Milletvekili Aday Adayı da oldu. Gerede’ye uzak bir isim olmayan Kaya, doktora eğitimini 2008 yılında finans ve bankacılık bilim dalında tamamladı. Üniversitelerarası Kurul tarafından 2014 yılında finans bilim dalında doçentlik unvanı alarak eğitim basamaklarını tamamladı. Tüketici hukuku ve tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amacıyla Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2009 yılında düzenlenen “12. Geleneksel Tüketici Ödülleri” yarışmasında “Bilimsel Çalışma” ödülü aldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa