Gerede YeniGün Gazetesi
Gözler Bakanı aradı!
1 Ekim 2013 09:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Gözler Bakanı aradı!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın hafta içersinde okul açılışı gerçekleştirmek üzere Gerede’ye geleceği duyurulmuştu. Ancak Bakan Avcı, önemli bir toplantıya katılması nedeniyle Gerede’ye gelmedi. Bakanlığı temsilen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Gerede’deki programa katıldı.  

Bakan Yardımcısı Erdem burada Fatma Seyit Mehmet Eren Anaokulu ile Nimet Meto Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Erdem’den Gerede’nin mecburi hizmet bölgesi yapılması istenildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, açılış için Cumartesi günü Gerede’ye geldi. İlçede Fatma Seyit Mehmet Eren Anaokulu ile Nimet Meto Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin açılışını gerçekleştiren Erdem, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdem, Şubat’ta atama bekleyen öğretmen adayları için sevindirici bir haber vermezken, konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın “Atama tarihlerini ve miktarlarını bizim bu konuda karar vermesi gereken Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı’dır. Bütçe dengelerinin hesaba katılması gereken kararlar. Başbakanımızın, Milli Eğitim Bakanının, Maliye Bakanının, Çalışma Bakanının böyle bir açıklaması yok.”ifadelerini kullandığını belirtti.

İstekleri sıraladılar

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in Gerede’ye gelişiyle birlikte protokol, Bakan Yardımcısı’ndan bir takım isteklerde bulundu. Bu isteklerin en başında Gerede’deki öğretmen açığı geldi. Gerede’yi öğretmenlerin tercih etmedikleri ve bu nedenle ilçede öğretmen açığının oluştuğu Bakan Yardımcısı Erdem’e iletilirken Gerede’nin mecburi hizmet bölgesi yapılması yine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı’ndan istenildi. Ayrıca şimdiki Ticaret Meslek Lisesi’nin yerine yeni bir okul inşaatı yapılması noktasında Bakan Yardımcısı’ndan söz alındığı öğrenildi.

Daha önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Gerede’ye geleceği duyurulmuştu. Bakan Avcı’nın önemli bir toplantıya katılması nedeniyle Gerede’ye gelmediği öğrenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa