Gerede YeniGün Gazetesi
Gözler onlarda!
1 Ekim 2013 09:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Gözler onlarda!

Özellikle iktidar Partisi AK Parti’de aday adayları için başvuruların değerlendirilmeye alınmaya başlanması ile birlikte siyasette sıcak saatler yaşanmaya başladı. Partilerinden aday adayı olacak isimler seçim çalışmalarına başlamak için gün sayarken, şimdiye dek başvuruların alınmaya başlandığı AK Parti Genel Merkezi’ne aday adaylığı noktasında herhangi bir başvurunun olmadığı öğrenildi. Bu da AK Partili aday adaylarının normal seçim takvimi (1 Ekim-1 Kasım) üzerinden adaylıklarını açıklamaya başlayacakları sinyali oldu.

Baygın’ı bekliyorlar

Aday adaylarının büyük bir bölümü Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın kararını bekliyor. Başkan Baygın’ın adaylığını açıklaması durumunda adaylığını açıklayacak isimler bulunuyor. Yine Baygın’ın açıklaması durumunda geri adım atacak isimler de muhtemel aday adayları arasında yer alıyor. Baygın’ın sessiz tutumu bir noktada aday adaylarının büyük bölümünün kararsız kalmasına neden oluyor.

Kimdi muhtemel adaylar hatırlayalım: Belediye Başkanı Ömer Baygın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, Ali Ulutürk, Halil Alioğlu, Abdullah Güler, Abdullah Özcan, İsmail Çetin, Mehmet Türker, Yücel Yılmaz, Turgut Demiral.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa