Gerede YeniGün Gazetesi
HALK BAŞKANINI BELİRLİYOR!
11 Şubat 2014 19:32
Font1 Font2 Font3 Font4
HALK BAŞKANINI BELİRLİYOR!

4.316 ANKET FORMU ELİMİZE ULAŞTI

Zarflar 15 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 17:00 itibariyle açılmaya başlanacak, sonuçlar 17 Şubat 2014 Pazartesi günü Yenigün Gazetesi manşetinden okurlarına duyurulacak. 

Bugün okurlarımız elinde tuttuğu Yenigün Gazetesi ile birlikte kapağı kaşelenmiş zarfı ellerine alacaklar. ‘belediye başkanına birkaç kişi karar vermesin’ diyerek çıktığımız bu yolda, her vatandaşımızın internete girme gibi bir imkan bulamaması ve internette tüm Türkiye’deki vatandaşlarımız oy kullanabildiği gibi korsan (1’den fazla oy kullanma) oyların fazla olması gibi nedenlerle asıl Belediye Başkanını seçecek olan Gerede halkımıza, ‘Gerede Belediye Başkanınız kim olsun?’ sorusunu düzenlediğimiz yazılı anketle yöneltmek istedik.

Bilindiği üzere, 2011 Genel seçimlerinde İmtiyaz Sahibimiz Serkan Candan’ın düzenlediği yazılı anketten bir çok adayın yarıştığı ve çok sayıda spekülasyonun ortaya atıldığı bir dönemde internet sitelerinde 5-6 ve hatta aldığı oy oranına göre 7’inci sıralarda yer alan Fehmi Küpçü ismi 1’inci sırada çıkmış ve netice itibariyle Gerede halkı Bolu Milletvekili olarak Fehmi Küpçü’yü rekor bir oyla seçerek TBMM’ye göndermişti. Anket formu 5000 adet basılmıştır.

İçinde anket formu olan zarf içerisinde, ‘Belediye Başkanınız kim olsun?’ sorusuyla karşılaşacak vatandaşlarımız, gönül verdiği kişiye yaptığımız anketle destek olma imkanı bulacaklar.

‘belediye başkanına birkaç kişi karar vermesin’ diyerek çıktığımız bu yolda, düşündük ki her vatandaşımız internete girme gibi bir imkan bulamıyor. Ayrıca internette tüm Türkiye’deki vatandaşlarımız oy kullanabildiği gibi korsan oy yani birden fazla oy kullanabilme olasılığı gibi nedenlerle asıl Belediye Başkanını seçecek olan Gerede halkımıza, ‘Belediye Başkanınız kim olsun?’ sorusunu yöneltmek istedik.

Vatandaşlarımızdan isteğimiz: anket formlarını doldurmaları ve kaşelenmiş zarfın ağzını kapatarak dağıtıcı ekibimize yada gazetemizin bağlı olduğu Cankoç Medya firmamıza elden yada posta vasıtasıyla teslim etmeleridir.

Anketin sağlıklı olabilmesi için anket formunun arka yüzüne ve zarfın ön kısmına kaşe atılmıştır. Bu çalışmada, 5000 adet anket formu basılarak dağıtılmıştır.

Halkımızın siyasi alanda katılımcı olmasını ve düşüncelerini özgürce söyleyebilmesi adına yaptığımız bu çalışmada, vatandaşlarımız adayı ile ilgili düşünlerini de zarfın içerisine yazarak herhangi bir isim belirtmeden koyabilirler. Bu sayede halkımızın istekleri noktasında adaylarımıza destek olabilirsiniz. Belediye Başkan Adaylarının oy oranları 17 Şubat 2014 Pazartesi günü baş sayfadan okurlarımıza aktarılacaktır. Bu yazılı anketimizde kişilik hakları saklı tutulup tamamen şeffaf bir ortamda anket formlarının sayımı gerçekleştirilecektir.

HALK BAŞKANINI BELİRLİYOR! Yazısına 5 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa