Gerede YeniGün Gazetesi
Hastane çileden çıkarmaya başladı!
2 Temmuz 2019 11:57
Font1 Font2 Font3 Font4
Hastane çileden çıkarmaya başladı!

Gerede Devlet Hastanesi’nde geçen hafta tomografi ve bazı cihazların çalışmaması vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar, “Bize açıkça söylesinler, biz de Gerede’de bir hastanenin var oluşunu unutalım, herhangi bir durumda direk Bolu’ya gidelim.”diye konuştular.

Gerede Devlet Hastanesi’nde geçen hafta çalışmayan tomografi cihazı hastalara zorluk yaşattı. Görüşünü aldığımız bazı vatandaşlar, hastanedeki ultrason ve röntgen cihazlarının da çoğu zaman arızalı olduğunun gerekçe gösterildiğini dile getirdiler.

İddialara göre, geçen hafta çok sayıda hasta için tomografi gerekli olmasına karşın arıza gerekçe gösterilerek Bolu’ya sevk edildiler.

Yakında pansuman olacak hastanın bile Bolu’ya sevk olmasından korktuklarını belirten vatandaşlar, “Yeni bina yapıldı ama o arızalı, bu arızalı, şuraya sevk, buraya sevk, doktor şu gün geliyor, bu gün öyle oldu. Biz artık ne zaman hastaneye yolumuz düşse gerekçelerden yıldık. Bize açıkça söylesinler, biz de Gerede’de bir hastanenin var oluşunu unutalım, herhangi bir durumda direk Bolu’ya gidelim.”diye konuştular.

Sürekli arıza veren cihazların hep Gerede Devlet Hastanesi’ne mi gönderildiğini de kibarca soran vatandaşlar, son olarak yetkililerden hastaneyi mercek altına alarak hastalara yaşananları kendilerinin sormalarını beklediklerini dile getirdiler.

Hastane çileden çıkarmaya başladı! Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa