Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • Sayılı belediyede var, onu da aldı!
  Sayılı belediyede var, onu da aldı!
 • Çalışmalar alt yolda sürüyor
  Çalışmalar alt yolda sürüyor
 • Başkan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor
  Başkan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyo
 • BBP İlçe Başkanı hayatını kaybetti
  BBP İlçe Başkanı hayatını kaybetti
 • BAŞKAN, DAVALIK OLAN SU İLE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU;
  BAŞKAN, DAVALIK OLAN SU İLE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU
 • 52 MİLYON TL’LİK DEV İHALE BİTTİ
  52 MİLYON TL’LİK DEV İHALE BİTTİ
 • Yenimahalle halkından Başkan’a alışılagelmişin dışında teşekkür!
  Yenimahalle halkından Başkan’a alışılagelmiş
 • Tabakhanede asfalta zarar veren 2 esnafa yasal işlem yapıldı
  Tabakhanede asfalta zarar veren 2 esnafa yasal işl
 • Deri OSB ve Karma OSB’nin suyu Tekke Dere Barajı’ndan verilecek
  Deri OSB ve Karma OSB’nin suyu Tekke Dere Ba
 • Yaylalarda parsel satışları başlıyor
  Yaylalarda parsel satışları başlıyor
Hazreti Mehdi

Değerli okuyucularım; 20. asır Müslümanlara zulümlerle geçti. 21. Yüzyılda da her kıtada Müslümanların kanı ve gözyaşı akmaya devam ediyor. Yüzyılın henüz ilk çeyreğine bile ulaşmadan İslam Coğrafyası perişan durumda. Umutsuzluk, acı, bilinmezlik devam ediyor. Yakın bir dönemde de bu zulmün bitmesi tahmin dahi edilemiyor. Ama bir istisnası var. Hazreti Mehdi (a.s)

Hz. Mehdi Peygamberimizin bizlere hadislerle bildirdiği üzere hemen hemen bütün Müslümanlarca gelmesi beklenen bir kurtarıcı durumunda. Her devirde de beklendi ama henüz zuhur etmedi. Hz. Mehdi Kimdir? Peygamberimizin tarifiyle anlatalım. Kıyametin kopması için zamanda sadece bir günden başka vakit kalmamış da olsa Allah (c.c.) benim Ehl-i Beytimden (soyumdan) bir zatı (Hz. Mehdi’yi) gönderecek.(Sünen-i Ebu Davud, 5/92)

Benim Ehl-i Beytimden bir şahıs bütün dünyaya hakim oluncaya kadar günler ve geceler gitmez.(En-Necmu’s Sakıb, Ukayli)

Mehdi, kızım Fatıma ‘nın neslindendir.(Sünen-i İbn Mace, 10/348)

Mehdi ile müjdelenin. O Kureyş’ten ve Ehl-i Beytimden bir kişidir. Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 13)

Mehdi, benim çocuklarımdan birisidir. Yüzü gökyüzünde parlayan yıldız gibidir. (Ali b. Sultan Muhammed el-Kari el-Hanefi’nin “Risaletül Meşreb elverdi fi mezhebil Mehdi”)

Yine Peygamber Efendimiz’den İbni Ebi Şeybe ve Naim b. Hammad Fiten isimli eserde, İbni Mace ve Ebu Naim ise İbni Mes’ud’dan tahric ettiler.  O (Mehdi) arza sahip olur ve kendisinden önce baskı ve zulümle dolu olan arzı adaletle doldurur. Sizden O’na kim yetişirse, kar üzerinde sürünerek dahi olsa gelsin, O’na katılsın. Zira O Mehdi’dir” buyruluyor.

Bu hadisler ışığında Hz. Mehdi’yi beklememizden daha doğal bir şey olamaz. Zulmün zirveye çıktığı, zalimlerin arttığı, mazlumların artık kurtarıcı beklediği bir dönemi yaşıyoruz. Karanlığın en koyu anları bu olsa gerek diye düşünmeden edemiyor insan. Gazze’de öldürülen bebeklerin görüntüleri, hiçbir şeyden habersiz masum yavruların sahilde oynarken vurulma anlarını canlı canlı Tvlerden izliyoruz. Irak’ta bomba yüklü araçlar sivillerin toplandığı pazarlarda alışveriş yaparken patlatıldığı anlar saniye saniye izlettiriliyor dünyaya. Doğu Türkistan’dan hiç habersiziz. Çin perdeleme yapıyor. Oruçları zorla bozuyor, Uygur Türklerini öldürüyor. Suriye’de sözde bir devlet kendi milletini bombalıyor gece gündüz. Budistler Arakan’lı Müslümanları kesiyor. Müslüman olduğunu iddia eden bir örgüt yine Müslümanları öldürüyor. Ve dünya sessiz. Ve İslam Ümmetinin gözleri kapalı. Sadece son otuz yılda yapılan soykırımlar Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Asya’ya uzanıyor. Hz. Mehdi’nin ne zaman geleceğini de önümüzdeki hafta yazalım inşallah.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa