Gerede YeniGün Gazetesi
Hem Tanju hem yumruklar konuştu!
27 Ocak 2014 17:39
Font1 Font2 Font3 Font4
Hem Tanju hem yumruklar konuştu!

TBMM’nin Perşembe günkü oturumunda CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın konuşması sinirleri gerdi.

Özcan’ın Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın savcılıkça ifadeye çağrıldığı iddiaları üzerine yaptığı konuşma sinirlerin gerilmesine neden oldu.

Özcan’ın konuşmasının ardından AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bir kişi bu kadar yalanı üst üste nasıl söyleyebilir? ‘Dünyanın en zengin Başbakanı’ diyorsun, ‘gözaltı kararı var’ diyorsun. Bunu ispat etmeyen müfteridir. Bizi mecbur ederseniz sizin dosyalarınızı tek tek gelir açıklarız.”dedi.  

Daha sonra tekrar kürsüye gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Mert bir adamsan, sözünün arkasındaysan, tehdit savurma, hangimizin dosyası varsa getirirsin, getirmezsen namertsin” dedi ve hakkında Gerede’de işçilere sahip çıkmaktan dolayı fezleke olduğunu ve yargılanmak istediğini söyledi.

TBMM’nin Perşembe günkü oturumunda CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın konuşması sinirleri gerince, Ak Partili milletvekilleri ile CHP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. Kavgada gözü moraran, kaşı açılan ve gözlüğü kırılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hastaneye kaldırıldı.

Bu kadar yalanı!

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Üslubumuz çok önemli, lütfen ne olursunuz adam gibi konuşmayı bilin. Bir kişi bu kadar yalanı üst üste nasıl söyleyebilir? Bu kadar yalanı konuşurken yüzün hiç kızarmadı mı? ‘Dünyanın en zengin Başbakanı’ diyorsun, ‘gözaltı kararı var’ diyorsun. Bunu ispat etmeyen müfteridir. Bu kadar yalanı ispat etmek zorundasın. Ama ispat edemiyorsan, çıkıp bu gruptan, Başbakan’dan, milletten özür dilemen lazım. Yargısız infaz yapıyorsunuz. Sizin belediyeleriniz, genel başkanınız ve birçok kişi ile ilgili beyanları, biz söylemekten imtina ediyoruz. Ama bizi mecbur ederseniz sizin dosyalarınızı tek tek gelir açıklarız. Üstelik sizinkiler mahkumiyet dosyaları. Lütfen edepli ve ahlaklı konuşalım.”dedi.

Tek fezlekem var!

Daha sonra tekrar kürsüye çıkan CHP’li Tanju Özcan, “Ben adam gibi adamım. Benim adamlığımı bu Parlamento çatısı altında tartışacak kişi yok, hele hele sol tarafta hiç yok. Mert bir adamsan, sözünün arkasındaysan, tehdit savurma, hangimizin dosyası varsa getirirsin, getirmezsen namertsin”dedi ve Özcan, hakkında Gerede’de işçilere sahip çıkmaktan dolayı fezleke olduğunu ve yargılanmak istediğini söyledi.

Daha sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, ‘Sen sus’ diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yumruk attı. Aldığı darbe nedeniyle gözü moraran, kaşı açılan ve gözlüğü kırılan Tezcan hastaneye götürüldü. CHP’li vekiller kavga nedeniyle Genel Kurul Salonu’nu terk etti. CHP’li Muharrem İnce, “’Kavga Başbakan Erdoğan’ın oğluna çağrı kağıdını gösterdiğimiz için çıktı. Bu fedailere, bu kabadayılara Meclis’te sonuna kadar direneceğiz”’ dedi. CHP’li Tezcan’a yumruk atan AK Partili Saral’a kınama cezası çıktı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa