Gerede YeniGün Gazetesi
İmam Hatip’e Rağbet Arttı
3 Eylül 2014 18:17
Font1 Font2 Font3 Font4
İmam Hatip’e Rağbet Arttı

AK Parti iktidarıyla beraber önlerindeki engelleri bir bir kaldırılan İmam Hatip okullarına olan ilginin ve talebin ilçemizde giderek arttığı gözlemlendi.

Son yıllarda Gerede’de İmam Hatip Ortaokulu ve Lise’sine kayıt olan öğrenci sayısının giderek arttığı öğrenildi. İlçemizde İmam Hatip Ortaokulu’na ilk yıl 2 sınıf kayıt alırken, geçtiğimiz yıl 3 sınıf kayıt alınmıştı. Bu sene ise en az 4 sınıf öğrenci kayıt olacak. Böylelikle İmam Hatip ilçemizde ortaokullar bazındaki en kalabalık okul olma özelliğini taşıyacak.

Diğer taraftan okul aile birliğinin Gerede’nin uzak mahalleleri olan Yenimahalle ve Dayıoğlu Mahallesi’nden öğrenciler için ücretsiz servis kaldırılacağı da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.

İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerin bir diğer avantajı ise bir yıl hafızlık eğitimi alabilmeleri için okula devamlılık zorunluluğunun olmaması. Akabinde ise öğrencinin bir üst sınıftan devam edebilmesi oldu. Şuan halihazırda İmam Hatip Ortaokulu’nda hafız olan öğrencilerin de bulunduğu öğrenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa