Gerede YeniGün Gazetesi
İş bitti, şimdi ne olacak?
24 Eylül 2013 12:14
Font1 Font2 Font3 Font4
İş bitti, şimdi ne olacak?

Ankara’nın 2045 yılına kadar içme-kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak “Ankara İçmesuyu 2. Merhale Projesi Gerede Sistemi” için çalışmalara 2012 yılı Şubat ayında başlandı. Bu tarihten itibaren Gerede’de ikamet eden çok sayıda işçiye tünel inşaatı ekmek kapısı oldu. Edindiğimiz bilgilere göre, tünelin inşaatında sona gelinmeye başlandı. İhaleyi alan firma tünel inşaatının tamamlanması ile işçileri kademeli olarak çıkarmaya başladı. Tünel inşaatının bitmesiyle buradaki işçilerin boşa çıkması, bu işçileri şimdi ne yapacakları noktasında kara kara düşündürmeye başladı.

Çıkışı verilen işçilerin şimdiden iş aramaya koyulduğu öğrenilirken, bu işçilerin büyük bölümünün deri sanayine iş için başvuru yaptığı yine işçilerin bir bölümünün de Bolu’daki Gezer Fabrikası’na iş için başvurduğu bilgisine ulaşıldı.

Bir umut baraj

Çıkışı verilen işçilerin bir umudu da Dörtdivan ile Gerede sınırına yapılacak Tekke Barajı. Baraj inşaatının başlamasıyla buradaki iş imkanını değerlendirmek isteyen işçiler, yapımı uzun süre devam edecek baraj inşaatında çalışmak istiyorlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa