Gerede YeniGün Gazetesi
İşgalci İsrail’i kınıyoruz!
19 Kasım 2014 14:20
Font1 Font2 Font3 Font4
İşgalci İsrail’i kınıyoruz!

Gerede Erdemli Gençlik Eğitim Kültür ve Çevre Derneği, 300 İsrail askerinin kirli postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girmesini kınayan bir bildiri yayınladı.

Peygamberler diyârı Filistin topraklarının ve Mescid-i Aksa’nın işgalinin kabul edilemez olduğunun belirtildiği açıklamada, İşgalci İsrail’in Müslümanlar’ı kışkırtmaya yönelik çirkin davranışlarına devam ettiği ifade edildi.

Gerede Erdemli Gençlik Eğitim Kültür ve Çevre Derneği tarafından gazetemize gönderilen açıklama şu şekilde:

“İslam coğrafyasında acı, kan ve gözyaşı dinmiyor. İşgalci İsrail, Müslümanlar’ı kışkırtmaya yönelik çirkin davranışlarına devam ediyor… Dünyanın gözleri önünde 300 İsrail askeri kirli postallarıyla ilk kıblegâhımız Mescid-i Aksa’ya girdiler, cami içindeki Müslümanlar’ı tartakladılar, Müslümanların üzerine gaz bombası ve plastik mermilerle saldırdılar. Ortadoğu İsrail’in terör eylemleriyle kan gölüne döndü. Peygamberler diyârı Filistin topraklarının ve Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. Çıbanbaşı İsrail’in bu alçakça girişimini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hz.Davut (as) ağlayan Kudüs’e saadet, Hz.Süleyman (as) merhamet, Hz.Ömer (ra) adalet ve Sultan Selahaddin’de (ra) Kudüs’e basîret ve cesaret nümûnesi olmuşken; şimdi topyekün millet ve ümmet olarak bilgiyle, şuur ve aşkla titremeli ve kendimize dönmeliyiz. Kur’an-ı Kerim ve Sünnet’i Seniyye’ye bağlılığımızı yeniden imar ve inşâ etmeliyiz. Kritik ve Analitik düşünerek; ilmi, sosyal kültürel, teknolojik ve biyolojik zindeliğimizi korumalıyız. “Gevşemeyin, üzüntüye kapılmayın. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimselerseniz üstün olan sizlersiniz” (Âl-i İmrân 3/139) ayeti bizleri harekete geçirmeli! Dinimizi adam gibi öğrenmeli, ihlasla yaşamalıyız. Gayret bizden tevfîk Allah’tandır.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa