Gerede YeniGün Gazetesi
İslam kültür ve medeniyet inşasına kalıcı katkı sağlasın
3 Eylül 2014 18:11
Font1 Font2 Font3 Font4
İslam kültür ve medeniyet inşasına kalıcı katkı sağlasın

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Serkan Candan, Gerede Müftüsü Hasan İzmirli’yi makamında ziyaret etti. Yeni müftülük hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Candan, Osmanlı mimarisiyle yapılan yeni hizmet binasının Gerede’nin en modern hizmet binası olduğunu ve hafızlar diyarı adına yakışır şekilde inşa edilen hizmet binasından onlarca ilim erbabının yetişeceğine inandığını belirtti.

Gerede Müftüsü Hasan İzmirli ise hizmet binasında verilecek hizmetlerle ilgili ziyarette detaylı bilgiler verdi.

Müftü İzmirli, “2010 yılının Ekim ayında hafriyat çalışmalarına başlanan arsa üzerine Aralık ayında Selçuklu-Osmanlı mimarisi tarzında, 600 m2 üzerine 5 kat olarak planlanan binamızın temeli atılmıştır. 2011 yılının Mart ayı ile beraber yükselmeye başlayan binamızın kaba inşaatı ve çatısı 2011 yılı sonunda bitirilmiştir. Şubat 2012 yılı itibariyle, dış cephe ısı yatılımı ahşap ve çini kaplamaları ile iç cephe alçı işleri başlayarak yılsonuna kadar devam etmiştir. 2013 Yılı Nisan ayında binanın iç tasarım, dekorasyon çalışmaları tamamlanmıştır. 2014 Yılı Ağustos ayında Devlet-Millet işbirliği ve hayırseverlerin katkıları ile şimdiki safhaya gelmiş bulunan Gerede Müftülüğü Hizmet Binası ve Merkez Kur’an Kursu tefrişatı tamamlanarak hizmete girmiştir.”dedi.

Daru’l Hikme olsun istiyorum

İzmirli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Gerede gibi çok önemli, geniş bir hizmet alanına sahip bir ilçe olması hasebiyle çok fonksiyonel, böyle bir binaya gerçekten ihtiyaç vardı. Geleceğe yönelik uzun vadeli çok önemli bir projeyi gerçekleştirdik. Yediden yetmişe herkese hitap eden bir bina inşa ettik. Yapımı bir süre önce tamamlanan Gerede Müftülüğü’nün yeni hizmet binası, müftülük birimlerinin taşınmasıyla hizmete girdi. Yapımında vatandaşlardan toplanan yardımların önemli payı olan yeni hizmet binasında, müftülük hizmet büroları, Diyanet Vakfı Şubesi, misafirhane, mutfak, kütüphane, irfan merkezi, sohbet odası, çok amaçlı eğitim yeri, Kur’an Kursu, 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu, toplantı salonu, konferans salonu, garaj, arşiv, sığınak başta olmak üzere birçok birimle hizmet verilecek. Binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, binanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emeği, katkısı olan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Binamız sembolik bir yapıdan ziyade hizmet odaklı olacak. Katkılarını esirgemeyen kadirşinas halkımıza çok teşekkür ediyorum. Erdemli bir hayat yaşamak için bütün imkânlar hazır kılınmıştır. Manevi hayatımıza derin etki yapacak hizmetler sunulacaktır. Bu bina Allah nasip ederse “Daru’l Hikme” olsun arzuluyor, hizmet binamızın İslam kültür ve medeniyet inşasına kalıcı katkı sağlamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa