Gerede YeniGün Gazetesi
İşte seçim, kaderimizi çizelim

Geçtiğimiz hafta seçim ve Belediye Başkan adaylarından kamuoyunun beklentilerini sorguladığımızda “istihdam” yanıtını almış ve bu habere de gazetemizde yer vermiştik.

Aslında bu husus Gerede’miz için çok önemli ve vatandaşlarımız da önemli bir konuya değinmiş oldular. Ama elimizdeki imkanları değerlendiremezken bu konunun nasıl hayata geçirileceğinden şüphelerim var. Bir bilmecedir giden Gerkonsan A.Ş. örneğin…

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde boş duran parsellerin dolması için aslında elimizde büyük bir fırsat var. Dediğim gibi “işte seçim, kaderimizi çizelim!”

Teşvik kanunu ilçeler bazına indirildiğinde bu iş tamamdır gibi geliyor bana. Ancak TSO Başkanı Mustafa Allar’ın Belediye Başkan Aday Adayı olması “yeni gelecek ismin bu konudaki tutumu ne olacak?” sorusunu akıllara taşıyor. İyi bir ekip oluşturulabilirse bu belimizi büken teşvik artık olmazsa olmazımız arasında yer alır diye düşünüyorum. Yoksa ki bizi ancak Karabük paklar! (Çünkü onlar teşvikte bizden önde) İşin latifesi, gerçekten yeni seçilecek Belediye Başkanı’na bu noktada büyük işler düşüyor.

AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER!

Dün bir haber okudum. “Dünya devleri, Türkiye’ye yatırım için yarışıyor” başlıklı bu haberde özetle, “Ekonomik ve siyasi istikrar arayan dev şirketler peşi sıra ‘Türkiye’ye yatırım’ kararı alıyor. ABD’li Energy Allied’ın Türkiye’deki yatırım bedeli 4 milyar doları bulacak. Şirketin Türkiye’de arazi arayışı sürüyor. Önceki gün yapılan ‘Yatırım Danışma Konseyi’ toplantısına da katılan şirketin CEO’su Mike Nassar, Başbakan Erdoğan’a yer bulamadıklarını aktardı. Başbakan da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yer konusunda yardımcı olunması talimatını verdi. Türkiye’ye yatırım açıklayan bir başka şirkette İrlandalı San Leon oldu.”ifadeleri geçiyordu.

Ekonomi Bakanlığı kapısı önünde yatılacaksa yatalım, bakın yer arıyorlar! Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden olan Airbus, Çorlu’da Avrupa Serbest Bölgesi’nde 10 bin metrekarelik bir arsa aldı. Gerede neden hala 15-20 kişilik istihdamları düşünsün ki? Büyük düşünmenin vakti gelmedi mi? Biz bize sunulan fırsatların aslında farkında değiliz. Sayın Başbakanımız gerçekten Gerede’yi çok seviyor ve genel seçimlerde 2. sırayı Gerede’ye vererek bize kapı açıyor, bizim bir Milletvekilimiz var ve biz bunun bile farkında değiliz ne yazık ki! Vekilimizle hadi bu konuyu hep beraber paylaşalım ve gidelim Ekonomi Bakanımızın yanına… Bakarsınız olur, fırsat fırsattır!

YAPTI KIYAĞINI!

Hafta içi Yenimahalle’ye gittiğimde gerçekten çok güzel manzaralarla karşılaştım. Yenimahalle o düzgün yapılaşması sonucu asfaltlandıktan sonra geniş caddeleri ile gerçekten bir başka güzel göründü gözüme, bilmem katılır mısınız? Sanki farklı bir şehre gitmiş gibi oldum. Burada yaşayan vatandaşlarımızla Yenimahalle’de dolaşırken konuşma fırsatı buldum. Hepsi de yollarının asfaltlanmasından çok memnunlardı ve önümüzdeki seçim döneminde aday olmayacak olan Belediye Başkanı Ömer Baygın’a minnettarlıklarını dile getiriyorlardı. Ben bir aracı olarak vatandaşlarımızın bu teşekkürlerini ileterek görevimi tamamlıyorum.

Sağlıcakla kalın…

İşte seçim, kaderimizi çizelim Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa