Gerede YeniGün Gazetesi
İstifalar adaylık anlamına gelmiyor!
3 Aralık 2018 09:22
Font1 Font2 Font3 Font4
İstifalar adaylık anlamına gelmiyor!

Bulundukları ilçelerde Belediye Başkan Aday Adayı olabilmek için görevlerinden istifa etmelerine Genel Merkez tarafından izin verilen AK Parti İlçe Başkanları için verilen istifalar kesin adaylık anlamına gelmiyor.

Bolu’da AK Parti Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak, Dörtdivan İlçe Başkanı Şahin Serin, Kıbrıscık İlçe Başkanı Ümit Doğangün, Seben İlçe Başkanı Hüseyin Özçelik, Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç ve Göynük İlçe Başkanı Mehmet Demiröz görevlerinden Belediye Başkan aday adayı olmak için istifa etti. İstifalar ile ilgili Genel Merkez Kaynakları, bu istifa onaylarının kesin adaylık anlamına gelmediğini bildirdi.

Görevlerinden istifa eden AK Parti İlçe Başkanları önce aday adayı olan isimler ile karşılaştırılacak. Daha sonraki süreçte İlçe Başkanlarının halkla ilişkilerine, yürüttükleri çalışmalara, eğitim durumuna, son seçimde ilçelerinde sağlanan başarı durumuna bakılacak.

Çok sayıda istifa geldi

Sadece Bolu değil Türkiye’nin bir çok ilinde aday adayı olabilmeleri için son tarih olan 1 Aralık’tan 1 gün önce AK Parti Genel Merkezi’nin verdiği izinle 300’ün üzerinde İlçe Başkanı istifa etti. İlçe Başkanları Aday Adayı olarak değerlendirmeye alınmaya başlanıldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa