Gerede YeniGün Gazetesi
Kaçağa şok baskın!
26 Ağustos 2013 20:31
Font1 Font2 Font3 Font4
Kaçağa şok baskın!

Gerede ile Yeniçağa Emniyet Müdürlüklerinin kaçakçılığın önlenmesine yönelik olarak düzenlediği şok baskında kaçak içkilere el konuldu.

Yeniçağa ilçesinde Tekel bayisi olarak faaliyet gösteren bir işyerinde kaçak içki satıldığına dair ihbarın alınması üzerine, Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan operasyon için izin alındı.

İşletmeciliğini (M.G.) ve (S.G.)’nin yaptığı tekel bayisinde ve deposunda yapılan aramada; 530 adet Mrgregar marka 70 cc lik viski, 28 adet Johnnie walker Black Label marka 70 cc lik viski, 1 adet Sangria marka 1500 cc lik şarap, 1 adet ALA marka yeni rakı, 1 adet queen Margot marka 70 cc lik viski, 1 adet Howard Macloren marka 70 cc lik viski, 1 adet Johnnie walker Black Label marka 75 cc lik viski, 1 adet Ballondtinest Finest marka 70 cc lik viski, 1 adet Cotnar marka 70 cc lik şarap, 1 adet Absolut marka 70 cc lik votka, 1 adet Chery Brondy 70 cc lik konyak olmak üzere toplam 567 şişe kacak içki ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak içkilerin piyasa fiyatının 40.000 TL civarında olduğu tahmin ediliyor. Konu ile ilgili soruşturma sürüyor.

Düzenlenen kaçak içki operasyonundan sonra yapılan açıklamada, Bolu’nun huzur ve güvenliği, vatandaşların mal ve can güvenliği, Kaçakçılık ile mücadelede önleme ve yakalama çalışmalarının aralıksız devam edeceği ifade edildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa