Gerede YeniGün Gazetesi
Kamuoyuna duyuru
11 Ağustos 2014 17:09
Font1 Font2 Font3 Font4
Kamuoyuna duyuru

Geçtiğimiz günlerde 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8’inci maddesine istinaden, İller Bankası tarafından Gerede Belediyesi adına ihale yoluyla hazırlatılan, Gerede 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama kesin imar planları, Belediye Meclisi tarafından 2014/42 sayılı kararı oybirliği ile onanmıştı.

Askı süresi içersinde yapılan itirazlar Belediye Meclisi Toplantısında İmar Komisyonuna havale edilmiş ve İmar Komisyonu tarafından hazırlanan 28 maddelik raporun 26 maddesi oybirliği ile 2 maddesi ise oyçokluğu ile onaylanmış ve bu maddelerin imar planlarına işlenmesine Temmuz ayı meclis toplantısında karar verilmiştir.

Söz konusu imar komisyonu raporunun İmar Planlarına işlenmesinden sonra Ağustos Ayı Belediye Meclisinde bu planlar oylamaya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde AK Partili Belediye Meclis Üyeleri onay verirken, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Temmuz oyunda onay verdikleri imar planlarına Ağustos ayı Belediye Meclisinde tam tersi tavır sergileyerek ret oyu kullandılar.

Hâlbuki onaylanan planlar için çalışmalar 2011 yılında başladı. Belediyemizin önceki dönemine ait AK Partili ve Saadet Partili üyeler ile ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ardından oluşan Belediye Meclisi tablosunda AK Partili ve MHP’li üyeler yoğun mesai harcayarak halkımızın menfaatine olan bir plan hazırlamak için ada ada, sokak sokak inceleme yaparak çaba sarf etmişlerdi. Bu kapsamda ticari hayatın gelişmesi adına birçok cedde ve sokakta ticari alanlar oluşturulmuş, inşaat sektörüne can verecek halkımızın yıllardır beklediği kat artırımı gerçekleştirilmiştir. Buna göre şehrimizde iki katlı yapılaşma kalmamış olup tamamı üç kata çıkarılmış, 17 metre ve daha geniş caddelere bakan parsellerde 3 katlar 4 kata çıkarılmış ve yıllardır merakla beklenen ve artık kronikleşen göl bölgesi villa parselleri sorununu da halkımızın lehine çözülmüştür.

Halkımızın lehine sonuçlanan imar planlarına; MHP’li üyeler; bir ay önce olumlu oy kullanırken bir ay sonra ret oyu vermesi şaşkınlık oluşturdu. Bir ay içersinde oluşan bu fikir değişikliği merak ve hayret uyandırdı ve akıllara “bu ne yaman çelişki, ne yaptıklarını bilmiyorlar mı?” sorusunu getirdi.

Kamuoyuna duyuru Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa