Gerede YeniGün Gazetesi
Kan donduran cinayete müebbet hapis
5 Ağustos 2014 18:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Kan donduran cinayete müebbet hapis

Gerede ilçesinde av tüfeğiyle öldükleri arkadaşlarını yaktıktan sonra toprağa gömen 3 kişinin cezaları belli oldu. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada katil zanlısı Ersin Yurt müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Gerede ilçesinde av tüfeğiyle öldükleri arkadaşlarını yaktıktan sonra toprağa gömen 3 kişinin cezaları belli oldu. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada katil zanlısı Ersin Yurt müebbet, Salih Kılıç 5 yıl, Barış T. ise 1 yıl hapis cezası aldı.

Olay, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Gerede ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, ilçede görevli bir imamın oğlu olan 17 yaşındaki Muhammet Zahit Danışman, arkadaşları Ersin Yurt, Salih Kılıç ve Barış T. ile buluştu. Bu sırada eline av tüfeğini alan Ersin Yurt, tüfekle oynarken yanlışlıkla arkadaşı Muhammet Zahit Danışman’ı başından vurdu. Telaşlanan üç arkadaş, Muhammet Zahit Danışman’ın cesedini arabaya koyarak yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Karapazar Yaylası’na götürdü. Burada cesedi yakan üç kişi, daha sonra toprağa gömerek üzerini taşlarla kapattı.

Ailesi tarafından 6 gün boyunca aranan Muhammet Zahit Danışman, arkadaşlarının suçu itiraf etmesinden sonra bulunmuş, üç genç de tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Vahşi cinayetin duruşması bugün yapıldı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, silahı ateşleyen ve cesedi yakma fikrini ortaya atan Ersin Yurt müebbet hapse mahkum edildi. ‘Delilleri yok etmek’ suçundan Salih Kılıç’a 5, Barış T.’ye ise 1 yıl hapis cezası verildi.

Kan donduran cinayete müebbet hapis Yazısına 3 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa