Gerede YeniGün Gazetesi
Kaybeden yine CHP oldu
13 Ekim 2014 16:26
Font1 Font2 Font3 Font4
Kaybeden yine CHP oldu

AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, 19 Ekim 2014 Pazar günü yapılması kesinleşen kongre süreci öncesinde düzenlediği basın toplantısında Yenigün’e özel açıklamalarda bulundu.

“2011 seçimlerinin 2-1 oluşunda Gerede ne kaybetti?”sorusuna karşılık soru ile yanıt veren Şafak, “2-1 oldu CHP ne kazandı?”dedi ve “CHP bir şey kazanmadığı gibi bununla birlikte kaybeden yine CHP oldu.”ifadesini kullandı.

Ayrıca TBMM’de Anayasanın değişmesi için gerekli olan 330 milletvekili sayısının yakalanması için Bolu’da 3-0’ın şart olduğunu belirten Şafak, bunun için her türlü fedakarlığın yapılacağını söyledi.      

AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak; Belediye Meclis Üyesi İsmail Çetin, Başkan Yardımcısı Yücel Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Mehtap Burku, Teşkilat Başkanı Salih Özdemir ve Gençlik Kolları Başkanı Metin Turunç ile birlikte basının karşısına geçerek ilçe kongre sürecinin başladığını söyledi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Şafak, 19 Ekim 2014 Pazar günü tüm ilçelerle birlikte Ak Parti 5. İlçe Kongresinin gerçekleşeceğini belirtti. Daha sonra Yenigün’ün sorularını yanıtlayan Şafak, sorulan sorular ışığında şunları kaydetti:

“Seçim süreci başladı, takvim işliyor. Biz her üyeye ulaşmak için 92 köyümüzde sandıklar kurarak delege seçimlerini gerçekleştireceğiz. Genel Merkezimiz kongrelerin tüm ilçelerde aynı gün ve aynı saatte yapılmasına ilişkin karar aldı.”

Kongreden beklentiniz nedir? 

Bizim AK Parti olarak hedefimiz 2023, 2053, 2071. Bizim partimizin hedefleri büyük. Bizim önümüzde çok önemli olan bir genel seçim var. Bu genel seçimde anayasanın değişmesi için en az 330 milletvekiline ihtiyacımız var. Artık bu saatten sonra AK Parti’nin kadroları, yönetimi, kadın ve gençlik kolları koşturacak, her türlü maddi manevi fedakarlığı yapabilecek bir kadro oluşturmamız gerekiyor. Şu süreçte bunun için çaba göstereceğiz ve bu döneme genel merkez çok önem veriyor. Bugüne dek kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde geçti. Bu kongremiz de bu şekilde gerçekleşecektir.

2011 genel seçimlerinde Bolu’da AK Parti’nin milletvekili sayısı 2’ye düştü ve netice itibariyle 2-1 oldu. CHP Bolu’da yıllar sonra 1 milletvekili çıkarmayı başardı. Bu dönem beklenti nedir, Gerede bu tablodan sonra yeniden gerekeni yapar mı?

2007 genel seçimlerinde 3 milletvekilini çıkardığımız bu dönemde alınan oy ile 2-1’in oluştuğu 2011 yılında gerçekleşen genel seçimdeki oy oranına bakacak olursak 2-1’de oyumuzun arttığını ifade etmek istiyorum. Oyumuz artmasına karşın 1 milletvekilini kaybettik. Seçim sisteminden kaynaklanan bir durum söz konusu oldu. Yoksa ki Ak Parti’nin oyu 9 bin civarında arttı ama 2-1 oldu. Bizim oyumuz Bolu’da, Gerede’de ve tüm ilçelerde artıyor. Bu noktada bir sıkıntı yok.

3-0 olması için ne yapacaksınız? Bu noktada bir vizyon belirlediniz mi?   

Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Bolu yüzde 66 oy aldı. Bu genel oy oranı da 3 milletvekilini rahatlıkla çıkartıyor. Bizim halkımız bu mesajı verdi. Bu mesaj ‘biz yanınızdayız’ mesajıydı. Biz bunu korumak için tekrar bir yapılanmaya gidip eksiklerimiz varsa bunları gidermek, seçim öncesi tüm kadrolarımızı şekillendirerek, tam bir ideal kadro ile yola devam etmek istiyoruz. Bizim arkadaşlarımız bugüne dek hiçbir seçimden yenilgi almadan partimiz için büyük fedakarlıklar yapmıştır. Yine Gerede’mizde hizmete devam etmek için gecelerini gündüzlerine katacaklarından şüphem yok.

2011 seçimlerinin 2-1 oluşunda Gerede ne kaybetti?

3-0 olması herkesin ideali, herkes 3-0 olmasını ister. 2-1 oldu CHP ne kazandı? Hiçbir şey kazanmadı. CHP bir şey kazanmadığı gibi bununla birlikte kaybeden yine CHP oldu. Bu sefer bizim tahammülümüz yok artık. Bolu’da 3-0 yapmak zorundayız, 330 milletvekilinin TBMM’de oluşması için her şeyi yapmak zorundayız. Kongreler de dahil tüm çalışmalarımız artık 3-0 üzerine. Kesinlikle maddi manevi tüm arkadaşlarımız zaten bu yönden samimi, içten ve bu noktada ne gerekiyorsa yapılacak. 3-0 için canla başla mücadele edeceğiz.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa