Gerede YeniGün Gazetesi
“Kaz” havale edildi
19 Kasım 2014 14:11
Font1 Font2 Font3 Font4
“Kaz” havale edildi

İl Genel Meclisi (İGM), Çarşamba günü kazı ile meşhur olan Gerede’ye kaz entegre tesisi kurulması için başlatılacak ilk adım için toplandı. Özellikle panayır döneminde köyde ikamet eden vatandaşların geçim kaynağı durumunda olan kaz üretiminin genişletilmesi ve entegre hale getirilmesi için başlatılacak proje için gerekli olan kaynağa el kaldıran İGM Üyeleri, konuyu tartışarak karara bağladı.

İl Genel Meclis Üyesi Üzeyir Ercivan ve Yusuf Gökçe, ilçedeki kaz üretimi noktasında İl Genel Meclis Üyelerini bilgilendirirken, yapılan görüşmeler sonrası İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Kaz Üretiminin Entegre Hale Getirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi’ için ihtiyaç olan 156.800,00 TL ödenek talebinin görüşülmesine geçildi. Bu talep oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Plan ve Bütçe Komisyonunda konunun görüşülmesinin ardından tekrar meclis gündemine gelecek olan Kaz Üretiminin Entegre Hale Getirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi için bu sefer meclis net kararını oy birliği ile verecek.

Konuya ilişkin geçtiğimiz hafta gazetemize konuşan Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, “Panayır alanında kaz satışı gerçekleştiren vatandaşlarımızı gördüğümüzde kaz üretiminin entegre hale getirilmesi konusunu görüşmüştük. Köylü vatandaşımız neden 1 satıyor 1000 satsın diye düşüncelerimizi ifade etmiştik.”diyerek bu konunun ilçe için önemini dile getirmişti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa