Gerede YeniGün Gazetesi
Kazada kullanılmaz hale gelenin yerine 0’ı geldi!
26 Ağustos 2013 20:51
Font1 Font2 Font3 Font4
Kazada kullanılmaz hale gelenin yerine 0’ı geldi!

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık İl Müdürlüğüne gönderilen 3 ambulans, törenle teslim edildi. Yaklaşık 4 ay önce Gerede Devlet Hastanesi ambulansının yaşanan kaza sonucu kullanılmaz hale gelmesi nedeniyle yaşanan ambulans sıkıntısı giderildi ve hurdaya ayrılan ambulansın yerine ilçeye 0 kilometre ambulans verildi.  

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık İl Müdürlüğüne gönderilen 3 ambulans, törenle Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslim edildi.

İl Müdürlüğünün bahçesinde düzenlenen törende konuşan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, bireylerin ve toplumların sağlıklı olabilmeleri ve bunun sürekliliğinin sağlık hizmetlerine bağlı olduğunu söyledi.

Sağlık hizmetlerinin toplumların gelişmişlik düzeylerine göre gelişim gösterdiğini vurgulayan Özçimen, “Bolu’daki sağlık kuruluşları ve sağlık kuruluşlarında çalışan personelin çalışma ortamları oldukça gelişmiş durumdadır. Vatandaşlarımız güleryüzle karşılanmakta ve sağlık hizmetlerini daha iyi bir şekilde almaktadırlar”diye konuştu.

Bolu’nun trafik yönünden önemli bir konumda olduğunu, törenin bu doğrultuda büyük önem arz ettiğini kaydeden Özçimen, şunları söyledi: “Bolu, trafik akışı yönünden Türkiye’de önemli bir konumdadır. Bugün Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslimatı yapılan ambulanslarımız acil hastaların taşınmasında büyük destek olacak. Ambulansların işimizi kolaylaştırmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. 2012 yılında yaş ortalaması 6,5 olan ambulanslarımızın 2013’te yaş ortalamasını 5’e yükselttik. 2012 yılında sağlık müdürlüğümüze 9 ambulans kazandırmış olduk. Bolu’da 49 ambulans ile görev yapılmaktadır. 2013’te ilk 6 ayda 7 bin 926 vakaya çıkış yapılırken, bunlardan 5 bin 607’si medikal, geriye kalanı da trafik kazası ve diğer yaralanmalar. Bolu’da ilk 10 dakikada hastaya ulaşma hızımız merkezde yüzde 91, kırsalda ilk 30 dakikada vakaya ulaşma hızımız yüzde 94’tür.”

Özçimen, daha sonra kaymakamlara ambulansların anahtarlarını ve ruhsatlarını teslim etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa