Gerede YeniGün Gazetesi
Kelime Soçi’de jübile yaptı
18 Şubat 2014 15:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Kelime Soçi’de jübile yaptı

Türkiye’yi kadınlar kayaklı koşuda temsil eden Gerede’nin yetiştirdiği ender sporculardan Kelime Çetinkaya, son kez Soçi’de yarışarak antrenörlüğe başladı.

22. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi kadınlar kayaklı koşuda temsil eden Gerede’nin yetiştirdiği Milli Sporcu Kelime Çetinkaya, profesyonel kariyerini sonlandırdığı 10 kilometre klasik mücadelesinde 19 sporcuyu gerisinde bırakarak 56. sırada yer aldı. Laura Kayaklı Koşu Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 75 sporcunun katıldığı yarışı 32.58.0’lık derecesiyle 56. sırada bitiren milli kayakçı, oyunları da tamamlamış oldu. Soçi 2014’te çıktığı ilk yarış olan skiatlon ile serbest sprintte son sırada yer alan Çetinkaya, 59. sırada başladığı, aynı zamanda profesyonel kariyerinin son yarışı olan mücadelede 19 sporcuyu arkasında bırakarak 56’ncılık elde etti. Çetinkaya’yı son yarışında, Türkiye kafilesindeki yöneticiler yalnız bırakmadı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ile TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Türk kafilesinde idareci olarak bulunan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve buz dansında yarışacak Alper Uçar’ın annesi ve idareci Ümit Uçar da yarışı izledi ve yarış sonunda milli sporcuyla bir araya geldi.

Altın Polonyalı’nın

Kadınlar 10 kilometre klasik mücadelesinde altın madalya, Polonyalı sporcu Justyna Kowalczyk’in oldu. Mücadeleyi 28.17.8’lik derecesiyle en iyi süreyle tamamlayan Polonyalı sporcuyu, 28.36.2’lik zamanıyla takip edin İsveçli Charlotte Kalla gümüş, 28.46.1’lik derece yapan Norveçli Therese Johaug da bronz madalyanın sahibi oldu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa