Gerede YeniGün Gazetesi
KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR
11 Aralık 2014 13:35
Font1 Font2 Font3 Font4
KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar başladı.

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin resmiyet kazanmasının ardından çalışmalara başlandı. Gerede Belediyesi, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü belediye meclis toplantı salonunda Demirciler Mahallesi 11.75 hektar alanda kentsel dönüşüme esas hali hazır haritanın güncellenmesi hizmet alım işi ihalesini gerçekleştirdi.

Üç firmanın katıldığı ve pazarlık usulü gerçekleştirilen ihaleyi Ankara İmar Plan Harita İnş. Müh. Tur. San. Tic. Ltd. Şti. kazandı. İhaleyi kazanan Ankara İmar firması, hak sahiplerinin tespiti, alan üzerinde bulunan taşınmazların kıymet taktirine esas olacak şekilde ölçüm ve tespitlerinin yapılması çalışmalarını bugün itibariyle başlattı.

Ankara’ya çıkarma

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise Ankara’da bir takım temaslarda bulundu. Allar, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile TBMM’de görüşerek Gerede’de gerçekleştirilecek olan ‘Kentsel Dönüşüm’ ile ilgili projeler konusunda destek istedi.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ve Bakan Danışmanı Abdülaziz Ünal’ı AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ile birlikte makamında ziyaret eden Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, bu ziyaretlerde de Demirciler Mahallesi’nde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm ile ilgili ihale ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kentsel Dönüşüm Projesi alt yapı ihalelerin yapılabilmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını, bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile toplantı yaparak gerekli alt yapı ihaleleri hakkında çalışmaları başlatıp takibini yapacaklarını ifade etti.

Diğer yandan Belediye Başkanı Mustafa Allar, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı’yı Milletvekili Fehmi Küpçü ile beraber ziyaret ederek Gerede ile ilgili istişareler de bulundu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa