Gerede YeniGün Gazetesi
Kervan Otel’de karar günü belli oldu
3 Eylül 2013 10:09
Font1 Font2 Font3 Font4
Kervan Otel’de karar günü belli oldu

TEPKİ FİTİLİ ATEŞLENEBİLİR!  

Bir aylık aranın ardından tekrar başlayacak olan İl Genel Meclisi toplantıları bugün start alıyor. İGM’de haftanın gündem başlıkları kamuoyu ile paylaşılırken, son mesai günü olan 6 Eylül Cuma günü Gerede için İGM kritik bir karar verecek. Yaklaşık 3 ay önce iyi kira getirisi olan Kervan Otel altındaki dükkanların taşınması Kervan Otel’in yıkılacağı noktasında soru işaretlerini beraberinde getirdi. Meclisin Kervan Otel’i satışa çıkarması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Kervan Otel satışının olması durumunda Kervan Otel’den sağlanacak gelirin nerede kullanılacağı ise tartışmanın alevini büyütecek gibi görünüyor. Paranın Gerede’nin menfaati doğrultusunda kullanılmaması durumunda halkın tepkisinin sert olacağı tahmin ediliyor.

İl Genel Meclisi (İGM) toplantıları bir aylık aranın ardından yoğun bir gündem trafiğiyle başlıyor. Haftanın son günü Gerede için son derece kritik bir karar alacak olan İGM, Kervan Otel’i ele alacak. 06 Eylül Cuma günü tüm günün bu konunun tartışılmasına ayrıldığı İl Genel Meclisi’nde Geredeli İl Genel Meclis üyelerinin konuya ilişkin tutumu ne olacak? Sorusunun karşılığı da merakla bekleniyor.

Karar verilecek

Kervan Otel için Cuma günü bir noktada karar günü olacak. Mülkiyeti il Özel İdaresine ait Kervan Otel binasının boş ve atıl durumda olduğu, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceği hususunda çalışma yapılması konusunda Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarından gelecek raporlar görüşülerek karara bağlanacak. Kervan Otel satışının olması durumunda Kervan Otel’den sağlanacak gelirin nerede kullanılacağı ise tartışmanın alevini büyütecek gibi görünüyor. Paranın Gerede’nin menfaati doğrultusunda kullanılmaması durumunda halkın tepkisinin sert olacağı tahmin ediliyor.

Neler olabilir?

Alınabilecek kararlar arasında Kervan Otel’in Gerede Belediyesi’ne devri de söz konusu olabilir. Otelin Belediye’ye devredilmesi durumunda burada önemli bir proje hayata geçirebilir. 22 Eylül 2010 tarihinde “Kültür Merkezi’ni buraya yapalım” diyen Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın başlayan Kültür Merkezi inşaatının yerine şehrin göbeğindeki bu alanda yeni bir proje için kolları sıvayabileceği belirtiliyor. Yine satıştan gelecek kaynakla İl Genel Meclisi’nin Gerede’ye yeni bir sinema salonu kazandırması da beklentiler arasında yer alıyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa