Gerede YeniGün Gazetesi
Koku tamamen bitecek!
14 Ağustos 2013 21:32
Font1 Font2 Font3 Font4
Koku tamamen bitecek!

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede’ye büyük, modern bir arıtma tesisinin yapılacağını söyledi.

Küpçü: “Deri OSB’de alt yapı çalışmaları sürüyor ve bunu bir bütün olarak düşünecek olursak Gerede ve çevresinde koku olayını tamamen bitireceğiz.”dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, kötü kokuya neden olan ve artık miadını dolduran Sofular Köyü yolu üzerindeki Arıtma Tesisleri’nin kaldırılacağını söyledi.

Milletvekili Küpçü, “Deri OSB’de alt yapı çalışmaları süratle devam ediyor ve arıtma ile beraber bunu bir bütün olarak düşünecek olursak Gerede ve çevresinde koku olayını tamamen bitireceğiz, hedefimiz bu.”dedi.

Modası geçti

Gerede’mizdeki arıtma tesisleri eski, sağlıklı bir arıtma yapmıyor diyen Küpçü, “Miadını dolduran arıtma kötü koku yayıyor ve Gerede artık o bölgeye doğru büyüyor. Buradan çıkan bütün su ulusu deresine bırakılıyor. Gerede’deki mevcut arıtma tesislerinin artık modası geçti. Eski arıtma tesislerinin kaldırılması için çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.”ifadesini kullandı.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, konuya ilişkin sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni çalışmada Dörtdivan ile Gerede’ye ortak bir arıtma yapılacak. Bu çalışmayı yaparken köylerin arıtmalarını da dikkate alarak en az 40 köyümüzün arıtmasını da bu yeni kurulacak büyük, modern arıtma tesisine dahil edeceğiz. Yeni arıtma şehre yakın olmayacak, modern bir arıtma olacağı için kurulacağı yere zarar verecek bir mantalitede de olmayacak. Bu yıl içersinde fizibilite çalışmaları netleşirse kısa vadeli, tünelle eş zamanlı olarak bitirilir.

Koku tamamen bitecek! Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa