Gerede YeniGün Gazetesi
Kovalamaca Devrek’te bitti
1 Ekim 2013 09:53
Font1 Font2 Font3 Font4
Kovalamaca Devrek’te bitti

İstanbul’da 30 günlüğüne kiraladıkları rant a car aracı ile Çanakkale, Ordu, Kayseri’de soymadık ev bırakmayan 3 kişi, Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ahmetler Köyü girişi noktasında oluşturulan kontrol noktasında durdurulmak istenildi.

Son model araçla kontrol noktasında sert bir manevra yapan hırsızlık kadar sürücülükte de usta olan şoför, yeniden Yeniçağa istikametine çevirmeyi görünce dönmeyi başardı. Filmleri aratmayan kovalamaca Devrek ilçesinde son buldu.

Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri alınan bir ihbarı değerlendirerek Ahmetler Köyü girişindeki alanda kontrol noktası oluşturdu. Usta hırsızların olduğu BMW marka lüks aracı durdurmak isteyen polis ekiplerinden hırsızlık kadar sürücülükte de usta olan şoför sert bir manevra ile kurtulmayı başardı.

Filmleri aratmayan kovalamaca durdurulmak istenen aracın Yeniçağa istikametine dönmesiyle başladı. 30 günlüğüne İstanbul’dan kiralanan lüks rant a car aracını takibe alan polis ekipleri bu sefer Yeniçağa ile Zonguldak istikametine giden yol ayrımında aracı durdurmak istedi ancak toprak yola giren sürücü burada da emniyetin elinden kurtulmayı başardı. Peşine polis ekiplerini takarak son sürat Mengen istikametine doğru ilerleyen aracı Mengen Emniyeti de durduramayınca kovalamaca yine son bulmadı. Gerede, Yeniçağa ve Mengen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerini peşine takan ve bir şekilde oluşturulan kontrol noktalarını her seferinde geçmeyi başaran sürücü, Devrek ilçesi girişindeki ışıklarda yolculuk halinde olan araçların hepsinin şeritleri kapatmasıyla durmak zorunda kaldı ve araç içersindeki 3 zanlı sonunda yakandı.

3 zanlının İstanbul’dan kiraladıkları lüks araçla hırsızlık yaptıkları ve Emniyet birimleri tarafından arandıkları yaşanan kovalamacanın ardından ortaya çıktı. Yakalanan zanlılar daha sonra Gerede Adliyesi’ne getirilerek Hakim karşısına çıkarıldı ve Çanakkale, Ordu ve Kayseri illerinde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 3 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca yakalanan 3 zanlıdan ikisinin sahte isim kullandıkları bilgisine ulaşıldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa