Gerede YeniGün Gazetesi
Köy yollarının standardı yükseliyor
31 Aralık 2013 10:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Köy yollarının standardı yükseliyor

Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, Salur-Samat ve Çoğullu köyleri grup yollarında yaptırılan 15.600 metre sıcak asfalt yapımı tamamlandı ve bu yollara soğuk yol çizgisi uygulaması yapıldı. Yaklaşık 7 metre genişliğinde ve 12 cm. yüksekliğinde olan sıcak asfalt yapımı otoban yollardaki yapılan asfalt kalitesinde olduğu belirtilen Salur-Samat ve Çoğullu köyleri grup yollarına atılan asfaltla birlikte köy yollarının asfalt standardı yükseltilmeye başlandı.

Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, milyonlarca TL harcanarak yapılan bu yolların kullanımında dikkatli olunmasını isteyerek, hız sınırının aşılmaması ve kazalara sebebiyet verilecek kural ihlalleri yapılmaması uyarısında bulundu.

Ayrıca yol kenarlarında tarlası bulunan vatandaşların tarla ekimi yaptıktan sonra traktör vb… tarım araçlarının temizliğini yapmadan asfalt yolu kullanması, asfalt üzerinde çamur kalıntılarının kazalara sebep verebileceğini ve bu hususa dikkat etmeleri gerektiği uyarılarında bulunan Kaymakam Arslan Yurt, hizmetlerin devam edeceğini ve vatandaşlarımızın kazasız belasız bu yolları kullanmalarını temenni etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa