Gerede YeniGün Gazetesi
Köylünün sorunları dile geldi
11 Şubat 2014 19:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Köylünün sorunları dile geldi

Güney Demirciler Köyü ve bu köye bağlı mahallelerin sakinleri Çarşamba günü bir araya gelerek yaklaşan seçimler öncesi AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak ve İl Genel Meclis Üyeleri Üzeyir Ercivan, Yusuf Gökçe’yi köy odasında ağırladı.

Köy ziyareti havasında geçen toplantıda bir araya gelen vatandaşlar, bir takım isteklerini AK Partili siyasilere ilettiler. “Köylü milletin efendisidir” düsturuyla hareket eden AK Partili kurmaylar, her zaman köylünün yanında olduklarını, her türlü dertlerini kendi dertleri olarak kabul ettiklerini dile getirdiler. Bu toplantıda ayrıca köy halkının rahatsız olduğu bir çok konuya da açıklık getirildi.

Köy sakinlerini rahatsız eden ve Gerede’nin son günlerdeki gündemi olan çöp meselesi hakkında İl Genel Meclis Üyeleri Üzeyir Ercivan ve Yusuf Gökçe, köylülerin içini rahatlatacak bir açıklama yaparak, bu konu ile ilgili hafta içersinde İl Genel Meclisi’nde bir karar alındığını ve bu kararla birlikte çöplerin artık bir araya getirilip tırlar vasıtasıyla Ankara’ya götürülerek burada çöp ayrıştırma işleminin gerçekleşeceğinin müjdesini verdiler.

Köylüler daha sonra bir taleplerini siyasilere ileterek, köy hudutlarına çevreyi kirletmeyecek, Gerede’nin gelişimine katkıda bulunacak yatırım için her türlü teklife açık olduklarını belirttiler.

Gelişmekte olan bölgenin iskana son derece uygun olduğunu belirten köy sakinleri, köy hudutlarında tarıma, hayvancılığa ve çevreye rahatsızlık verecek yatırımların yapılmasını istemediklerini çünkü ileride bu bölgenin şehrin içersinde kalacağını ve bununla ilgili AK Partili kurmaylarında yanlarında olmalarını istediklerini ifade ettiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, “bu bölgeye çevreye zarar verecek herhangi bir yatırımı bizimle paylaşmanız yeterli. Biz buna müsaade etmeyiz, rıza göstermeyiz. Sonuna kadar sizlerin yanındayız.”dedi.

Bu toplantıdan memnun kalan köy halkı, siyasilere dertlerini ve sıkıntılarını dinledikleri için teşekkür ederek bu yerel seçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin yanında olduklarını dile getirdiler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa