Gerede YeniGün Gazetesi
KULÜBEYE SERVET!
29 Aralık 2019 23:24
Font1 Font2 Font3 Font4
KULÜBEYE SERVET!

Esentepe girişinde bulunan ve vatandaşlar tarafından “ahşap kulübe” olarak tabir edilen çay ocağı ihaleye çıktı. İhale 9 bin 440 TL’ye bitti. 36 aylığına kiralanan ahşap kulübeye 3 yıl için 340 bin TL para ödenecek.

Esentepe girişinde bulunan Hediyelik Eşya Yöresel Ürünler Büfe ve Çay Ocağı ihalesinde izdiham yaşandı. İhalenin yapıldığı salonunda kımıldayacak yer kalmadı. İhaleyi Belediye Başkanı Mustafa Allar yönetti. Tansiyon zaman zaman arttı. Geçtiğimiz Salı günü saat 14:40’da gerçekleşen ihaleye 7 kişi katıldı. Fiyat yükseldikçe yükseldi. Son sözü söyleyen Asaf Yıldırım aylık 8 Bin TL+KDV fiyatına kadar çıktı. Bu fiyattan sonra “hayırlı olsun” denildi.

İhale sonucunun ilçede duyulmaya başlanmasıyla beraber fiyatı duyan şok oldu. “Burası bu kadar kazanıyor mu?” yorumları yapılırken, “ben o paraya Esentepe Otel’i kiralardım” diye espri yapanlar da oldu. İhaleyi kazanan Asaf Yıldırım’ın 3 yıllığına kiraladığı Esentepe girişindeki ahşap kulübeye ihale bitiminde 339 bin 840 TL ödeyeceği belirtildi. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ihalelerin kamera kaydına alınması dikkat çekti.

Salı günü gerçekleşen diğer 2 ihalede ise 1’er kişi teklif verecek dükkanları kiraladı. Atatürk Bulvarı Alt Yol No:4/A’da bulunan dükkâna 1 istekli kişi Erdal Arslan katıldı ve 1.300 TL’ye 36 aylığına kiraladı. Atatürk Bulvarı Üst Yol No:5/A’da bulunan dükkâna da 1 kişi Celal Bayar katıldı ve 1.570 TL’ye 36 aylığına dükkanı kiraladı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa