Gerede YeniGün Gazetesi
Küpçü’ye Bakanlık yolu gözüktü!
27 Kasım 2013 14:26
Font1 Font2 Font3 Font4
Küpçü’ye Bakanlık yolu gözüktü!

AK Parti’de yerel seçimlerde kritik kentlerden aday olması muhtemel bakanlar neredeyse belli oldu. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Hatay’dan aday olacağının konuşulmaya başlanmasıyla birlikte Adalet Komisyonu’nda yer alan Geredeli Vekil Fehmi Küpçü’nün Bakanlık yolu açılmış oldu. Küpçü’nün tek handikabı yaşının genç olması.  

AK Partide yapılan yoklamalar sonrası netleşmesi beklenen belediye Başkan adayları ile birlikte kabine revizyonunun da gündeme geleceği belirtildi.

Ankara kulislerinde, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın hükümet sözcülüğü görevini bırakacağı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Hatay’dan aday olacağı konuşuluyor.

Uzun zamandır bakan çıkmayan Bolu’da, Bakan Sadullah Ergin’in Hatay ilinde Belediye Başkan Adayı olması durumunda bakanlık için gündeme gelecek bir ismin de Fehmi Küpçü olacağı düşünülüyor ve Bolu’nun uzun bir aradan sonra bir bakanının olması büyük ihtimaller arasında yer alıyor.

Vekil Fehmi Küpçü’nün Bakanlık yolundaki tek engelinin yaşının gençliği olduğu düşünülse de TBMM’nin sevilen yüzü olması ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gözde milletvekillerinden biri olması Küpçü’yü bir adım öne taşıyor. Küpçü ile birlikte Adalet Bakanlığı görevi için daha önce de Adalet Bakanlığı yapan TBMM eski Başkanı ve Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in de adı geçiyor.

Yeni kadın bakan

Kadın ve Aile Bakanı Fatma Şahin’in de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olma ihtimali güçlü bulunuyor. Şahin’in yerine İstanbul milletvekili Halide İncekara’nın bakanlık koltuğuna getirilebileceği vurgulanıyor. İncekara, çocuklarda ve gençlerde artan şiddet eğilimi ile kayıp çocukların sorunları konusunda kurulan Meclis Araştırma Komisyonlarının başkanlığını da yapmıştı.

Yıldırım çıkmazı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması beklenen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yerine kimin geleceği ise netlik kazanmadı. Ancak 11 yıldır bu görevde bulunan ve “Başbakanın vazgeçemediği isim” olarak nitelenen Yıldırım’ın İzmir seçimini kaybederse, yeniden Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna geri döneceği belirtiliyor.

Arınç’ın yerine Bozdağ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ise hükümet sözcülüğü görevinden kendi isteği ile ayrılacağı bu görevi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın üstleneceği de konuşuluyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa