Gerede YeniGün Gazetesi
Bunun adı canilik!
20 Eylül 2013 16:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Bunun adı canilik!

Muhammed Zahit D. (17) isimli bir genç, en son 14 Eylül 2013 Cumartesi günü görülmüş ve bu tarihten sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu. 20 Eylül Cuma günü Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Muhammed Zahit D. ile kaybolduğu gece birlikte olan 3 arkadaşından birinin itirafı ile olayın iç yüzü ortaya çıktı. E.Y.’nin eline aldığı av tüfeğinin ateşlemesi sonucu yanlışlıkla Muhammed Zahit D.’yi vurduğu ve daha sonra Muhammed Zahit D.’nin cansız bedenini Salur Dağı olarak bilinen noktaya getirdikleri olayın itirafı ile anlaşıldı.

Tüfeğin ateşlemesi sonucu hayatını kaybeden Muhammed Zahit D.’nin 6 gün boyunca bulunamamasının nedeni ise cep telefonunun Yazıkara Köyü ile Samat Köyü arasında bir noktada çaya atılması oldu.

Cesedin bulunması halinde hiçbir iz bırakmamak için Muhammed Zahit D.’nin üzerindeki tüm eşyaları çeşitli bölgelere atan 3 arkadaşı, arkadaşlarının cansız bedenini ise getirdikleri Salur Yaylası’nın 20 kilometre ilerisindeki Salur Dağı olarak bilinen noktada gömerek tüm izleri yok ettiler. Daha sonra cesedin üstünü taş yığınları ile örten E.Y., B.T., S.K., gecenin ilerleyen saatlerinde Salur Dağı’ndan ayrılarak araçla şehir merkezine geldiler.

Rüya itiraf ettirdi      

Olayı itiraf eden kişinin 6 gün boyunca rüya gördüğü ve sonunda olayı itiraf ettiği iddia edildi. 20 Eylül Cuma günü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim olan 3 kişiden birinin olayı anlatmasıyla ortaya çıkan olayın itiraf olmaması durumunda aydınlanmasının zor olacağı yine iddialar arasında yer aldı.

Yaşanan olaydan sonra E.Y., B.T., S.K. gözaltına alınırken, Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşma sürdürülüyor.

Otopsi belli edecek

Muhammed Zahit D. (17)’nin net ölüm nedeni devam eden otopsi sonuçlarından sonra belli olacak. Otopsi sonuçları yine soruşturmanın şeklini belli edecek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa