Gerede YeniGün Gazetesi
Memur Sen; “Büyük Türkiye idealine sahip çıkıyoruz”
31 Aralık 2013 10:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Memur Sen; “Büyük Türkiye idealine sahip çıkıyoruz”

Memur Sen Gerede İlçe Temsilcisi Halil Yalçın, yazılı bir açıklama yayınlayarak, “Büyük Türkiye idealine sahip çıkıyoruz”dedi.

Yalçın,”Dershanelerin dönüşümü süreciyle başlayıp, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen kolluk operasyonuyla zirve yapan Cemaat-Adalet Partisi (AK Parti) tartışması, gün geçtikçe daha da derinleşmektedir.”ifadesini kullandı.

Türkiye’nin yakın ve uzak geleceğini kuşatmayı hedefleyen küresel operasyona bilerek destek verenlerin de eylem ve tutumlarıyla destek olduklarını göremeyenlerin de millet nezdinde netleşmeye başladığını belirten Memur Sen Gerede İlçe Temsilcisi Halil Yalçın, “Memur-Sen olarak 20 Aralık’ta Küresel Operasyon ve Yolsuzlukla Mücadele, 76 Milyonun Ortak Sorumluluğudur.” Başlığıyla basın açıklaması yapmış, yolsuzluk yapanların da, yolsuzluk operasyonu üzerinden küresel operasyona yol verenlerin de ortaya çıkarılması gerektiğini dile getirerek, nihai hedefi Türkiye olan küresel operasyonun büyümemize ve gelişmemize yönelik rahatsızlıkların tezahürü olduğunu deklare etmiştik. Basın açıklamamız sonrasındaki gelişmeler nedeniyle, milletin iradesine sahip çıkma sorumluluğumuzun gereği olarak küresel operasyona ve bu kapsamda yaşananlara bugün tüm Türkiye’de düzenlediğimiz basın toplantısıyla bir kez daha dikkat çekiyoruz.”dedi.

Zarar veriliyor!

Ülkesini seven ve korumayı görevi sayan bütün vatandaşların yaşananları büyük bir dikkatle takip ettiğini ve kullanılan dilin “Büyük Türkiye” idealine zarar verdiğini kaygıyla izlediklerini ifade eden Yalçın, “Yaşanan tartışmalarda izlenen yol ve kullanılan yöntemler, milletin ortak iradesiyle son yıllarda elde ettiğimiz bütün kazanımları tehdit etmektedir. Memur-Sen, milletimizle birlikte bu küresel operasyona ve onun içerideki uzantılarına karşı, milletin birlikte ürettiği kazanımlara ve “Büyük Türkiye” idealine sahip çıkmaya aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Darbe dönemi yasa ve yasaklarının temizlenmesi ile yıkımlarının onarılması, eğitim ve çalışma hayatında kadına devlet eliyle şiddetin sembolü başörtüsü yasağının kaldırılması, 8 yıllık zorunlu kesintisiz eğitim dayatmasına son verilmesi, ötekileştirmeye son verilip kardeşlik ikliminin tesis edilmesi, devletin milletinden milletin devletine geçilmesi dahil saymakla bitmeyecek dönüşümler milletin ve millet iradesinin eseridir. Bu dönüşümler, küresel operasyonu planlayanların ve destekçilerinin gözünü korkutmakta, farkında olmadan destek verenlerce göz ardı edilmektedir. Çözüm sürecinde kat edilen mesafe başta olmak üzere ülkenin bütününü kaplayan ümit, ince bir mühendislikle baltalanmaktadır. Gün, “Büyük ve Güçlü Türkiye” ideali için yeniden kucaklaşma günüdür. Memur-Sen ailesi olarak, bu yolda bütün gücümüzle mücadele edeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz. Tarih boyunca ferasetiyle hakkın ve hakikatin yanında yer almış olan milletimizin, kendisini ve ülkesini hedef alan küresel operasyonu bozguna uğratarak üzerine düşen görevi yine yerine getireceğine inanıyoruz” ifadelerini kaydetti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa