Gerede YeniGün Gazetesi
Merdiven altı üretim şanımıza yakışmıyor
15 Mayıs 2014 11:03
Font1 Font2 Font3 Font4
Merdiven altı üretim şanımıza yakışmıyor

Kemerciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin I. olağan kongresi dün saat 14:30’da gerçekleşti. Selami Altun’un başkanlığa seçildiği kongrede Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar, bodrum altında üretim yapmanın şanımıza yakışmadığını vurguladı.

Talep olmadan yapılan projelerde sıkıntılar oluştuğunu ve bunun bir örneğinin Gerede’de galericiler sitesi projesinde görüldüğünü belirten Kaymakam Arslan Yurt, bu nedenle kemerciler sitesi projesi için talebin kemer esnafından gelmesi gerektiğini kaydetti ve bu noktada çalışmaların yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Kongrede kemer esnafına seslenen Belediye Başkanı Mustafa Allar ise ürünleri yüklenip çeşitli illerde satış yapmanın gerçek ticaret olmadığını belirterek, Gerede kemerinin artık daha iyi bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade etti.

Allar ayrıca Kemerciler Sitesi Projesi için tüm çabanın gösterileceğini de vurgulayarak Kemerciler Derneği yönetiminin kimin ne kadar metrekarede işlevini sürdüreceğini artık belirlemesi gerektiğini belirtti. Metrekare alanları belirlenmeden yer tahsisi yapılmasının mümkün olmayacağını ve arsa konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini belirten Başkan Allar, avan projeler hazırlanarak bu konuda gereken çalışmaların start alması gerektiğini söyledi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa