Gerede YeniGün Gazetesi
MERHABA PLAY-OFF
30 Aralık 2014 18:04
Font1 Font2 Font3 Font4
MERHABA PLAY-OFF

Gerede Şehir Stadyumu’nda dün oynanan karşılaşmada Bolu Amatör Lig’deki en önemli rakibi Özel İdarespor ile karşılaşan Geredespor, 85’inci dakikada gelen golle mücadeleyi 2-1 kazandı. Maçın oynanması için karşılaşma öncesinde verilen mücadele de alkışa değerdi.

Geredespor dün Bolu Amatör Lig’deki en önemli rakibi Özel İdarespor ile Gerede Şehir Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesinde sahanın temizlenmesi için ekipler ve taraftarlar büyük gayret gösterdi. Maçtan önce yoğun çaba ile temizlenen sahanın ardından mücadele saat 13.00’de başladı. Maçtan önce verilen emeğin karşılığını veren Geredespor, zorlu mücadeleyi 2-1 kazanmayı başardı.

Kalede Ünal Atıcı, Gökhan Bartık, Cengizhan Koç, Muhammed Ertan, Yetiş Karageyer, Murat Akman, Adem Güçlü, Tarık Tekinalp, Yasin Yılmaz, Mehmet Can Taşdemir ve Sercan Yıldırım 11’i ile sahaya çıkan Geredespor, mücadelenin 3’üncü dakikasında golü buldu. Dakikalar 14’ü gösterdiğinde ceza sahası içersinde oluşan karambolde Özel İdarespor golü buldu ve skoru 1-1’e getirdi. İlk devrede oyun iki takımın karşılıklı mücadelesiyle geçti.

2. devre tek kale  

İkinci yarıda bambaşka bir Geredespor sahaya çıktı. İkinci devrede taraftarını memnun eden bir oyun sergileyen Geredespor, adına yakışır şekilde tek kale oyun oynadı. Galibiyeti isteyen Geredespor, galibiyeti getiren golü maçın son dakikalarında buldu. Maçın son anına kadar Özel İdarespor kalesini ablukaya alan Geredespor’lu oyuncular, 85’inci dakikada Özel İdarespor’lu futbolcu Ertan’ın kendi kalesine attığı golle mücadeleyi kazanmayı başardı. Maçtan sonra büyük coşkunun hakim olduğu Gerede şehir Stadyumu’nda taraftarlar futbolcuları teker teker tribüne çağırdı. Renkli görüntülerin oluştuğu maç sonunda futbolcular maçın oynanabilmesi için verilen çabanın da böylece karşılığını vermiş oldu. Kazanılan bu mücadeleyle birlikte Geredespor Play-Off’a yükselmeye hak kazandı. Play-Off maçlarında 6 takım ile mücadele edecek Geredespor, oynanacak 12 karşılaşmanın ardından en fazla puanı toplayarak Bolu Amatör Ligi’nin şampiyonu olmaya çalışacak.

Teşekkür

Maçtan sonra Yenigün’e konuşan Geredespor 2. Başkanı Mehmet Çomçalı, verilen mücadeleden yönetim olarak oldukça memnun olduklarını belirterek, “Karşılaşmanın bugün oynanmasını istiyorduk. Çünkü futbolcularımız en önemli rakiplerimizden biri olan Özel İdarespor karşılaşmasına iyi hazırlanmışlardı. Bizlere galibiyetin inancını veren futbolcularımız için karla kaplı saha temizlendi ve mücadele oynandı. Sahanın temizlenmesi için destek veren başta Gerede Belediye Başkanımız Mustafa Allar olmak üzere Mustafa Kocakaya, Saim Soykuvvet ve Rafet Turan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Soğuk Cehennem Taraftar Grubumuz da maç boyunca susmadı ve soğuk altında Geredespor’umuza destek verdi. Onlara da ayrı bir teşekkürü Yenigün aracılığıyla iletmek istiyorum. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. İnşallah sezon sonunda gülen taraf olup, BAL Ligi’ne yükseleceğiz.”dedi.

MERHABA PLAY-OFF Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa