Gerede YeniGün Gazetesi
Mezunlar kep attı
12 Haziran 2014 15:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Mezunlar kep attı

AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu mezunları geleneksel pilav gününde bir araya geldiler. Yağış nedeniyle spor salonunda düzenlenen geleneksel güne, mezun öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer ile çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Ülkemizin çeşitli illerinden gelen ve çoğu iş hayatına atılmış öğrenciler de bir kez daha Üniversitede bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, Gerede Meslek Yüksekokulu’nu başarıyla tamamlayan öğrenciler ise kep attı.

Etkinliğin açılışında konuşan Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Nurettin Akçakale, mezunları Üniversitede görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Pilav gününün hem AİBÜ’de hem de şehrimizde gelenekselleştiğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Gencer ise bu geleneğin mutlaka yaşatılması gerektiğini söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaparak, önlisans eğitimlerini tamamlayan Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bundan sonra atılacakları iş hayatlarında başarı dileklerini iletti.

Törenin son konuşmasını yapan Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ise aileleriyle birlikte böylesine anlamlı bir güne katılan mezun öğrencileri kutlayarak, eğitimin hiçbir zaman sona ermeyeceğini, diplomanın tek başına bir kağıttan ibaret olduğunu, önemli olanın ise alınan eğitimin pekiştirilerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak bireyler yetiştirilmesi olduğunun altını çizdi.

Cankoç Medya’ya teşekkür edildi  

Konuşmaların ardından etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür plaketi takdim edildi ve çeşitli spor dallarında başarı gösteren öğrencilere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi. Gazetemizin de bağlı bulunduğu Cankoç Medya firmasına Yüksekokula yapılan katkı nedeniyle teşekkür plaketi takdim edildi. Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlara pilav ikram edildi. AİBÜ mezunları daha sonra Spor Salonunda düzenlenen konserle mezuniyetin tadını doyasıya çıkardılar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa