Gerede YeniGün Gazetesi
Milli irade tecelli etti “kim kazandı kim kaybetti?”

Milletimizin iradesine ipotek koymak isteyenler yine kaybetti. Seçme hakkını gasp etmek isteyenler, her türlü hile ve desiseye rağmen yine kaybetti. İçerde ve dışarıda kirli ittifak kuranlar yine kaybetti. Yükselen Türkiye’nin irtifa kaybetmesini bekleyenler yine kaybetti. Seçimden önce canım cicim milletim diyenler seçimden sonra yine elit tabaka postuna bürünerek ve halka hakaret ederek yine kaybetti. Seçim öncesi halkı yönlendirmek amacıyla hayali anket düzenleyenler kaybetti. Türkiye’yi dışarıya teröristlere yardım ediyormuş gibi gösterenler, halka tepeden bakanlar her seçim mağlubiyeti sonrası halka inmek gerek diyenler yine kaybetti. Kanal İstanbul’a, 3. köprüye, havalimanına karşı olanlar kaybetti. Beddua edenler, halkın oyuyla benim oyum bir mi diyen seçkin sınıf kaybetti.

Kimler kazandı. Bu milletin hizmetkârı olanlar kazandı, dua edenler kazandı. Dünyanın bütün mazlumları kazandı. Bu ülke için proje üretenler, projeleri olanlar kazandı. Bu ülkeye hizmet etmek isteyenler kazandı. Gönülleri alanlar, gönülleri fethedenler kazandı. Şehirleri de gönülleri de imar edeceğini söyleyenler kazandı. Milli menfaatlere odaklananlar kazandı. Türkiye’yi bölgesinin süper gücü yapmaya çalışanlar, dünya ile bütünleşmiş; gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyenler kazandı. Ekonomisi eskiden bir kitap fırlatmayla çöken ama şimdilerde ise yapılan her operasyona direnen ve güçlü bir ekonomiye sahip olmasını sağlayanlar kazandı.

Artık halkı aşağılamaktan vazgeçin. Bu ülkenin yerlisi olun, plazalardan inin ve bu halkın sesine kulak verin. Eğer bu ülke insanları yani milyonlarca insan üst üste sekiz defa usanmadan bir partiyi birinci yapıyorsa bu onların yanıldığını göstermez sekiz seçimde bu halk yanılmıyor birinci çıkan parti birçok şeyi doğru yapıyor demektir. Sonuçlardan memnun olmayanlar halkı değiştirmeye çalışmaktan, seçkinci davranmaktan, biz üstünüz, bu ülkenin sahibi biziz havalarından vazgeçin ve kendinizi değiştirin. Birde bu millete hizmet etmeyi deneyin.

Seçim sonuçları ders olmadıysa, biz kaybettik ama oylarımızı da artırdık diyorsanız Ağustos 2014’te bir seçim daha var. Cumhurbaşkanlığı seçimi. Sekiz defa yetmediyse dokuzuncuyu deneyin artık ne diyelim?

30 Mart Yerel Seçimleri; tarihin akışı içersinde nokta mesabesinde ama günümüz koşullarında tarihin kaydedeceği büyük virajlardan birisi daha dönülerek tamamlandı.

Geredemiz de oyların %60’ını alarak seçilen Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Allar, Bayrağı; Belediye Başkanımız Sayın Ömer Baygın’dan devraldı. Çok güzel bir devir teslim töreni gerçekleşti. Törende yapılan konuşmalarda kullanılan cümleler gerçekten Türk siyasi hayatında her zaman rastlanmayacak güzellikteydi. Bu vesileyle yeni Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Allar’ı tebrik eder, İlçemize olan hizmet aşkının hiç solmamasını, daima hayırlı hizmetler yapmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa