Gerede YeniGün Gazetesi
MUHTARIN GENCİ BÖYLE İŞTE!
23 Nisan 2020 13:47
Font1 Font2 Font3 Font4
MUHTARIN GENCİ BÖYLE İŞTE!

Defenfekte aletini aldı, hane hane köyünü dezenfekte etti

Gerede’nin genç muhtarlarından Ali Dayı, defentekte aletini sırtına aldı ve hane hane köyünü dezenfekte etti. Muhtarın bu örnek hareketi büyük takdir topladı.

Gerede’ye bağlı Örencik Köyü Muhtarı Ali Dayı, defentekte aletini sırtına aldı ve köyünde bulunan bütün haneleri ve camileri dezenfekte etti. Başarılı Muhtar Dayı, “Covid 19 virüsünün ilçemizde görülmesi üzerine koranavirüsle mücadele ve tedbir amaçlı köyümde bulunana bütün haneler tek tek muhtarlığımız tarafından ücretsiz dezenfekte edildi. Köyümüzde yaşayan nüfusun büyük bölümü yaşlılardan oluşuyor. Bizim üzerimize düşen görev tedbir almak ve köyümüzün sağlığını düşünmek.”diye konuştu.

“Yürüttüğü çalışmaların örnek olarak gösterilmesi gerek”

Gerede Belediyesi’nin de Koronavisürsle mücadelede gayet başarılı olduğunu ve yürüttüğü çalışmaların örnek olarak gösterilmesi gerektiği görüşünü savunan Muhtar Ali Dayı, “Belediye Başkanımız Mustafa Allar’ın Muhtarlar Derneği Başkanımız Nazım Göktaş aracılığıyla bize ulaştırdığı maskeleri kapı kapı komşularımıza teslim ettik. Şahsım ve komşularım adına Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

MUHTARIN GENCİ BÖYLE İŞTE! Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa