Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Demirciler mahallesi sandığa gidiyor
14 Ağustos 2013 23:50
Font1 Font2 Font3 Font4
Demirciler mahallesi sandığa gidiyor

Gerede Belediyesi tarafından çalışmaları başlatılan ve bilgilendirme toplantıları sona eren Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için 17-18 Ağustos 2013 Cumartesi-Pazar günleri 09.00-18.00 saatleri arasında Halil Nom Ortaokulu’nda Halk Oylaması gerçekleştirilecek.

Demirciler Mahallesinde mülk sahibi olan kişilerin oy kullanabileceği seçimde, her bir bağımsız bölüm (daire-dükkân vb.) ve parsel için bir oy hakkı olacak. Oylamaya katılamayan mülk sahipleri, oy kullanmak için yerlerine vekil tayin edebilecekler.

Mülk sahipleri, noter vekâletnamesi veya nüfus cüzdanı fotokopisi altına yazacakları yazı veya ekinde verecekleri dilekçe ile vekâlet verebilecekler.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Demirciler Mahallesinin dönüşümü ve yeniden inşası için 2013 yılı içersinde çalışma başlattık. Ön çalışmalarını tamamladığımız dönüşüm projesini halkımızla paylaştık. Toplantılar düzenledik, basın ve resmi web sitemizde bilgilendirmeler yaptık. Çalışmalar aşamasındayken kamuoyunda çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Ancak biz çalışmalarımızı tamamlar tamamlamaz hemşehrilerimizle bir araya geldik ve doğruları anlattık. İnanıyorum ki kafalarda ki soru işaretleri gitti ve şimdide çağdaş belediyecilik anlayışımız gereği halkımızın önüne sandık koyuyoruz. Kentsel Dönüşüm Projesini destekleyenler projeye Evet diyecekler, istemeyenler Hayır diyecekler. Devletimizin verdiği destekle bu projeye halkımızın da destek vereceğini düşünüyorum. Ülkemizde bu projeler başladı devam ediyor. Basın-Yayın yoluyla hepimiz izliyoruz, Başbakanımız İllere giderek Kentsel Dönüşüm Projelerinin startını bizzat veriyor. Bizler de ekibimiz ile birlikte Demirciler Mahallesi ile Gerede´de büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanacağına inanıyor, Demirciler Mahallesi´nde mülk sahibi olan, hissesi bulunan herkesi oy kullanmaya davet ediyorum. Hemşehrilerimizin, oylarını kullanarak mahallesi için verilecek kararda söz sahibi olmasını temenni ediyorum”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa