Gerede YeniGün Gazetesi
Ne plaka var ne ehliyet!
22 Mayıs 2014 11:15
Font1 Font2 Font3 Font4
Ne plaka var ne ehliyet!

DÜĞÜN ÇIKIŞI MOTOSİKLET KADINA ÇARPTI

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte motosiklet üzerinde cirit atan çocuklar caddelere çıkmaya başladı. Genellikle plakasız ve ehliyetsiz yola çıkan motosikletli çocuklar tehlike saçarken şehir terminali yakınlarında meydana gelen kazada yoldan geçen vatandaş canını zor kurtardı.

Olay şöyle gelişti: Geçtiğimiz Cumartesi günü bir yakının düğününden çıkan ve Demirciler Mahallesi Turgut Özal Caddesi (Şehir Terminali karşısı)’nda yürümeye başlayan M.K. isimli şahsa plakasız ve üzerinde iddiaya göre çocuk yaşlardaki iki kişinin bulunduğu motosiklet çarparak kaçtı. M.K., kendisine çarparak kaçan plakasız motosiklet sürücüsünden şikayetçi olurken Gerede Cumhuriyet Savcılığı yaşanan kaza ve motosiklet sürücüsünün bulunması için soruşturma başlattı.

Kaza sonrası konuya ilişkin tedbir alınması gerektiği görüşünde bulunan vatandaşlar, eskiden çocukların bisiklete bindiğini ancak şimdilerde bisiklet gibi görünen aslında bir trafik canavarı haline gelmeye başlayan motosiklet tutkusunun her an trafik terörüne yol açabileceğini ifade ettiler. Çocukların motosikletten uzaklaştırılmasının cezai işlemle bitirilemeyeceğini ve küçük yaşlarda motosiklet kullanımının kötü bir alışkanlık olduğunun özellikle ortaöğretimde okuyan öğrencilere anlatılması gerektiğini belirten vatandaşlar, ehliyetsiz, plakasız motosikletlerle gezen çocukların bir can yakmadan önlemlerin artırılmasını istediler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa