Gerede YeniGün Gazetesi
Neden oy düşüyor? Yanıtı vatandaşta!
3 Eylül 2019 14:17
Font1 Font2 Font3 Font4
Neden oy düşüyor? Yanıtı vatandaşta!

 

Gerede Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz Pazartesi günü saatlerce sitemin gelmesini ve tedavi olabilmeyi uman vatandaşlar bakın gazetemize neler söyledi;

Tutturmuşlar sistem!

“Saat 08:30’da köyden hastaneye geldik. Girişte bize söylenen; “sistem yok” denildi. Hangi devirde yaşıyoruz, kimliklerimizi verelim siz bizi sıradan alın dedik, tutturmuşlar sistem. Bekliyoruz, olmazsa Bolu minibüsüne binip eşimle Bolu’ya gideceğiz.”

Yazık değil mi bu kadar insana?

“1 gün önce Gerede Devlet Hastanesi’nde göz doktoruna muayene olabilmek için 182 randevu hattını aradık. Gerede Devlet Hastanesi’nde göz doktoru olmadığı ve dolayısıyla sıra verilemediği bildirildi. Komşumuz Pazartesi ve Cuma günü göz doktorunun hastanede muayene ettiğini söyledi. Sabah geldik, sistem yok denildi, bekliyoruz. Zaten haftada 2 gün doktor var, yarım gün sistem yüzünden boşa gitti. Yazık değil mi bu kadar insana. Sistem yok demek nedir?”

Çok mu zor?

“Maşallah hastanemizde hastadan çok çalışan var. Bir şey dediğimiz yok, olsun ama bunun da bir karşılığı olsun. Bu kadar çalışan, kayıt işlemlerinde duran var. Biri eline kağıdı alsa, sıradan kimlikleri alıp vatandaşların tedavi olmalarına olanak tanısa, sistem geldiğinde de bu vatandaş tedavi oldu diye sisteme giriliverse çok mu zor? Demek ki zor, demek ki bu kadar çalışan sadece bilgisayarın başına geçecek, reçete üstüne küçük bir etiket yapıştıracak. Sonra çay-sigara molası, sonra mesai bitti. Bu mudur? Sistem gittiyse buna bir çare üretecek kimse yok mu? Bu kadar insan “sistem yok” denilerek doktor karşısına çıkarılmaz mı? Hem biz nereden bileceğiz? Belki doktorlar geç geldi, böyle olursa vatandaş kafasında her şey düşünür.”

Allah düşürmesin!

“Ben kışları Ankara’da oğlumun yanında kalıyorum, yazları Gerede’de. Buraya Allah düşürmesin evladım, Ankara’da böyle şeyler yaşamadık hiç. Sistem mistem dediler, bekliyoruz. Bunca insan burada doktorun karşısına çıkmayı bekliyor, daha bir yetkili göremedik, derdimizi anlatamadık. Ankara’da sistem gitti diye vatandaş tedavi edilmeyecek o hastane hakkında soruşturma açılır. Bunlar burada oluyor evladım.”

İşte haberin başlığında belirttiğimiz gibi “Neden oy düşüyor?” sorusunun yanıtını aslında vatandaş net şekilde veriyor. Bir tarafta seçimden önce 1 kişiyi daha kazanabilmek için 32 proje sözü verilip, bu yetmez deniliyor ve 60’ın üzerinde projeye imza atılıyor. Başka biri gelip “sistem yok” diyerek tüm çabayı alıp süpürüyor.

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa