Gerede YeniGün Gazetesi
NİHAYET!
8 Haziran 2020 13:02
Font1 Font2 Font3 Font4
NİHAYET!

Gerkonsan’da üst üste sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Assan gibi dev bir firmanın almasıyla makus kaderi değişen Gerkosan’da hafta içi temel atma töreni yapılacak. Şu anda vasıfsız eleman alımlarının başladığı müjdesi verildi ve halihazırda 12 kişinin Gerkonsan’da işbaşı yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Assan’ın patronu hafta içi temel atma törenine katılmak üzere ilçemizde olacak. Gerkonsan’da Savunma Sanayi için ne üretilecek? Fabrika ne zaman faaliyete başlayacak? Hepsi bu özel haberimizin detayında…

Yenigün haber ekibi, Gerkonsan’da yapılan çalışmaları yerinde gözlemledi. Edindiğimiz bilgilere göre, 16 adet yeni bina fabrika içerisine inşa edilecek. Bu binaların içersinde labaratuvar, test merkezleri, depo gibi ihtiyaç görülen alanlar yer alacak.

Hafta içi temel atma töreni var    

Yeni bina yapımları için hafriyat çalışmalarının yapıldığı Gerkonsan’da bu hafta içi temel atma töreni yapılması planlanıyor. Assan firmasının patronunun da tören için hafta içi Gerede’de olacağı öğrenildi. Assan’ın bir numaralı ismi törenden sonra fabrikayı gezecek. İlçedeki üst düzey isimler de törende yer alacak.

Ne üretilecek?  

Assan Savunma Sanayi A.Ş.’nin Gerkonsan’da hangi üretimi yapacağı da netlik kazandı. Savunma sanayi ve bir çok alanda faaliyet gösteren dev firma, bir süre önce TMSF’den satın aldığı Gerkonsan’da roket üretimi yapacak. Üretimin a’dan z’ye tamamı bu fabrikada gerçekleşecek.

Üretim ne zaman başlayacak?

Assan’ın Gerede’de roket üretimine ne zaman başlayacağı şüphesiz merak edilen konuların başında yer alıyor. Yine edindiğimiz bilgilere göre, Assan firmasının fabrikada tam kapasite üretime 2022 yılında başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Assan’ın satın aldığı Gerkonsan yeniden faaliyete başladığında ilçe nüfusunda da önemli değişimler yaşanacak.

Bu arada Assan firmasının sorumlu olarak görevlendirdiği Hasan Harputlu ile de görüşen ekibimiz, vasıfsız eleman alımlarının başladığı bilgisine ulaştı. Alınan elemanların ilk etapta fabrikanın idari ve diğer yeni yapılacak olan binaların yeniden yapımı, mevcut binaların tadilatı ve çevre düzenlemesi kısmında değerlendirileceği öğrenildi. Şu ana kadar 12 kişinin işbaşı yaptığını belirten Hasan Harputlu, daha da vasıfsız eleman alımının yapılacağını duyurdu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa