Gerede YeniGün Gazetesi
O bizim Ömer Abimiz, karar onundur
14 Ekim 2013 18:05
Font1 Font2 Font3 Font4
O bizim Ömer Abimiz, karar onundur

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, yaklaşan yerel seçimler öncesi suskunluğunu bozdu.

Küpçü, “Bizim aday arayışımız yoktur. Kendisi aday olmak istediği takdirde milletvekilleri olarak, teşkilat olarak belediye başkanımızın arkasındayız.”dedi.

Baygın, hatırlanacağı üzere ilk kez Yenigün’e açıklamalarda bulunarak kararını en geç Kurban Bayramı’ndan sonra açıklayacağını belirtmişti.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, yerel seçimler öncesi ilk kez konuştu. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Sayın Başkanımızın adaylık süreciyle ilgili elbette ki takdir kendisine aittir. Ancak halihazırda zaten belediye başkanımız ve Gerede insanımızın şehrül emini, bizim de Ömer Abimiz olarak 29 Mart 2014’e kadar zaten seçilmiştir. Teşkilat olarak ailece hep beraber hareket edilecektir ve kendisi kararını vermediği sürece hem belediye başkanımız ve hem de doğal adayımızdır. Bizim aday arayışımız yoktur. Kendisi aday olmak istediği takdirde milletvekilleri olarak ve teşkilat olarak belediye başkanımızın arkasındayız. AK Parti ailesinden ve teşkilatından hiçbir arkadaşımızın da bu ince ve nezih çizgi dışında hareket etmeyeceği ‘GÜN KADAR AÇIK, GÜNEŞ KADAR HAKİKATTİR.’

Bunları söylemekteki muradım da zaman zaman yerel seçimler öncesi farklı intibaların ve düşüncelerin kamuoyunun algısıymış gibi 14 yıllık Ömer Abimiz üzerinden yapılmasının elbette ki kastederek söylemiyorum, kastedilen şey siyasileri ve siyaseti itibarsızlaştırma çalışmalarının öncelikle oy veren milletin iradesine yapılan büyük bir haksızlık olacaktır.

Zira milletinin oy verdiği, siyasi partinin kapatıldığı ve millet iradesinin hiçe sayıldığı yıllarda demokrasi adına, millet adına verilen mücadelelere sayımız az iken var olan, zor bir yola çıkan, davaya taraf olan ve tüm siyasi hayatı boyunca da milletinin hor ve hakir görülmediği ve merkeze konulduğu bir anlayışa taraf olanlara yapılan bir haksızlık olarak görürüz.

Zira başkanımızı bu basit tartışmaların dışında tutma irademiz; sadece bizim değil, bu davaya emek verenlerle, memleket insanımızın 14 yıl verdiği vekaletine ve de dava adamlığına ve AK bir iradeye de saygı gereğidir. AK Parti insanımızın, bölge insanımızın algısı da bu gerekliliktedir.”dedi

Küpçü, bu özel açıklamanın devamında şunları ifade etti: “Evet, yerel seçimler öncesi adaylık konusunda partimize adaylar elbette müracaat edecek. Bu müracaatta demokratik bir zenginlik olarak her seçimde olduğu gibi bu yerel seçimde AK Parti ailesi tarafından zenginlik olarak mütalaa edilecektir.

Ancak Gerede kamuoyumuz ve halkımız tarafından şu bilinmelidir ki; AK bir iradeyi temsilen 14 yıldır Belediye Başkanlığımızı yapan Sayın Ömer Baygın, bizim halihazırda Belediye Başkanımızdır. Tüm siyasi muhaliflerimizde dahil sayın belediye başkanımızın ‘emanetinden eminliği noktasında’ ittifakla hiç kimsenin bu süre zarfında kuşkusu bulunmamış ve bundan sonra da bulunmayacaktır.

Elbette yerelde belediye başkanlığı, ‘Allah için’ gerçekten zordur. Milletin çatısından, komşusuyla olan mülkiyet tartışmasına, yoldaki çukurdan, hizmet için örneğin doğalgaz için bile olsa kazılan çukura yada yolda biriken suya kadar her şeyden sorumludur belediye başkanı. Hatta panayırda yağan kar da buna dahildir ve zordur belediye başkanlığı ve başkanlarda bilir bu zorluğu…

Lakin şunun bilinmesini arzu ederiz ki; biz başkanımızın duruşundan, dava adamlığından, hassasiyetlerinden eminiz. Ve biliriz ki bizim belediye başkanımız bu davaya emek verenlerin Ömer Abisi’dir. Ve hepimizin… Biz siyaseten değil sadece bir abi sıfatıyla da yaptığı tüm hizmetlerden dolayı kendisine en kalbi şükranlarımızı sunarız. Zira zordur abi olmak…

Elbette zaman zaman siyasi konjonktür gereği bazen başkanımıza, bazen bize yani siyasilere kızanlar olur. Bazen haklıdır, bazense sebepler sudan, seldendir ve elbette kabulümüzdür. Sakın şikayet ediyoruz zannetmeyin.

Ama şunun bilinmesini arzu ederiz ki belediye başkanımızın tüm önceliği Gerede ve hep halkımız olmuştur. Elbirliği ile bir sürü hizmete vesile olunmuştur.

Elbette ki eleştirilere açığız; ancak sadece bir belediye başkanından değil14 yıl milletin vekaletiyle belediye başkanı olmuş ve öncesi olan bir dava insanından, hizmet adamından bahsediyoruz. Hassasiyetleri hassasiyetlerimiz olan ve gerçekten teşkilat görevim, ilçe başkanlığım ve 2 yıllık vekilliğim boyunca da nezaketinden, zarafetinden taviz vermeyen, gerek şahsımla ve gerekse AK Parti ailesi ile beraber hiçbir sıkıntı yaşamamış ve iç içe olmuş bir gönül insanından Ömer Abi’den bahsediyoruz.

Dolayısıyla kamuoyunda zaman zaman farklılık olsun diye değerlendirme yapılırken sinemize dokunanlar olmaktadır. Zira Gerede insanımız her zamanki muhafazakar, demokrat düsturuyla, kendi iradesiyle temsil ettirdiği, vekalet verdiği, şehrül emin yaptığı 14 yıllık belediye başkanımızı ve AK anlayışı, basit ve kısır siyasi tartışmaların dışında tutacak hassasiyete sahiptir, elhamdülillah.”

O bizim Ömer Abimiz, karar onundur Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa