Gerede YeniGün Gazetesi
O İSMİ “YENİGÜN” BULDU
27 Kasım 2013 14:28
Font1 Font2 Font3 Font4
O İSMİ “YENİGÜN” BULDU

AK PARTİ’NİN ADAYINI AÇIKLIYORUZ!

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, geçtiğimiz hafta AK Parti’de aday adayı olmadığı halde ilçelerden birinde yapılan halk anketlerinde bir ismin tavan yaptığını belirtmiş ve bu ismin Gerede’den olduğuna yönelik bazı spekülasyonlar ortaya atılmıştı.

Bu ismin kim olduğunu “Yenigün” ortaya çıkardı. Ayrıca AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan Adayını da bu sayımızda muhabirlerimizin ulaştığı özel istihbaratlarla duyuruyoruz. Siyasi arenada bomba etkisi yaratacak tüm yaşanan gelişmeler haberimizin detayında olacak.

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, halk temayüllerinde partiden aday adayı olmamasına rağmen bir ismin ön plana çıktığını belirtmiş ve yaşanan bu gelişme sonrası “acaba Gerede mi?” sorusu akıllara taşınmıştı.

O ismin kim olduğunu ortaya çıkaran Yenigün, yine AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayını da muhabirlerimizin ulaştığı özel istihbaratlarla ortaya çıkardı.

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın’ın bahsettiği o isim Yeniçağa’nın sevilen yüzü Tevfik AY’dı. Yapılan halk temayüllerinde AK Parti aday adayı listesinde adı yer almamasına rağmen halkın %75’inin ismini telaffuz ettiği Tevfik AY’ın bugün AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın’ın davetlisi olarak özel bir görüşme yapacağı bilgisine ulaşıldı.

Tevfik AY faktörü!

Tevfik AY, 2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti adayı olarak seçimlere girmiş ve İktidar Partisi AK Parti’nin seçim sonuçlarında önüne geçerek kıl payı Yeniçağa Belediye Başkanlığı’nı kaybeden isim olmuştu. O dönem Yeniçağalı İş Adamı Yaşar Çelik’in desteklediği mevcut başkan Ahmet Kızıltan Belediye Başkanı seçilmişti. Şimdi ise gönüllerin başkanı olarak hitap ettikleri Tevfik AY’ı Belediye Başkanı yapmak istediklerini yapılan temayül sonuçları ile Yeniçağa seçmeni böylece ortaya çıkarmış oldu. Siyasette olağan dışı gelişen bu durumun Ankara’yı da harekete geçirdiği öğrenildi. 2009 yerel seçimlerinde Yeniçağa’da Saadet Partisi birinci, Tevfik AY’ın seçime girdiği Demokrat Parti ikinci, AK Parti ise üçüncü olabilmişti. Tevfik AY’ın şimdilerde AK Parti’den aday olup olmayacağı merak uyandırıyor.

Hayırlı ol!..

Yenigün, o gizli isim ile birlikte AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan Adayı’nın kim olacağına da ulaşmayı başardı. Muhabirlerimizin ulaştığı özel istihbarat ile AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı’nın olağanüstü bir durum yaşanmazsa Mustafa ALLAR olduğu bilgisine ulaşıldı.

Temayülden Allar çıktı

Geçtiğimiz hafta yapılan ve AK Partili üyelerin sandık başına gittiği temayül yoklamasından Mustafa ALLAR ismi ön plana çıktı. Rekor sayılacak derecede partinin desteğini almayı başaran ALLAR’ın yine halk temayüllerinde de ön plana çıktığı bilgisine ulaşıldı. 1 Aralık Pazar günü AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan adayının yine geniş katılımlı bir toplantı ile duyurulacağı öğrenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa