Gerede YeniGün Gazetesi
Odayı kalkındırmaya gönüllüler
11 Şubat 2014 19:12
Font1 Font2 Font3 Font4
Odayı kalkındırmaya gönüllüler

Sanayi Sitesi’nde anlamlı projelere imza atmak isteyen ve Sanayi Sitesi esnafının derdini ilçedeki üst makamlara anlatacak bir yönetim anlayışı ile yola çıkan sanayinin genç esnafları, gerçekleşecek olan Sanayi Odası seçiminde yönetime talip oldular.

Ali Muratdağı başkanlığında bir yönetim ekibi oluşturan gençler, seçildikleri takdirde gerek ilçedeki siyasi otorite gerekse kamu kurum amirleri ile esnafın dertlerini aktaracaklarını ve atılacak tüm adımlarda sanayi esnafının görüşlerini alacaklarını belirttiler.

Gerede ilçesinin bir çok önemli imkana sahip olduğunu ancak ne yazık ki bu imkanlardan sanayi esnafının yararlanamadığının altını çizen başkan adayı Muratdağı, “İlimizdeki tüm odaların birliği olan BESOB’un Başkanı Tahir Gayret’tir. Gayret, memleketinin sanayi odasının bir isteği olması durumunda elinden gayreti göstermeyecek midir? İlçedeki siyasi otoriteye sanayi odasının bir sıkıntısı aktarılmazsa burada olup biten nereden bilinebilir? Tüm bu soru işaretlerini biz gençler kaldırmaya ve Sanayi Odamızı kalkındırmaya gönüllüyüz. Bizim esnafımızdan beklentimiz bize bir şans vermeleri. Bu çıktığımız yolda rabbim utandırmasın.”dedi.

Gerede Bakırcı Kalaycı Sobacı Tenekeciler Metal Madeni İş Oto Tamircileri Odası için gençlerin oluşturduğu yönetim listesinde şu isimler yer alıyor: Ali Muratdağı (Başkan Adayı), Raif Bıyıklı, Mustafa Kadıoğlu, İbrahim Şimşek, Yusuf Dinç, Emrah Özkan, Seyit Demirses, Durmuş İpek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa