Gerede YeniGün Gazetesi
ÖLÜMÜN SAATİ YOK!

İnsanın kendine yakıştıramadıklarından en göze çarpanıdır; belki de ölüm! Fakat doğduk öleceğiz gerçeği de bir kaçınılmaz. Nasıl ki var olduk bir zamandan sonra da yok olacağız… Bunda da hemfikiriz fakat yalan dünyayı terk edip ebedi ahiret hayatına başlayacağımız zaman zarfına nelerle başlayacağımızdır mesele. Dünya hayatı birçoğumuz için hoyratça kullanmaya değer gibi görünse de yaptıklarımızın bir karşılığı yok, bir yargılanması yok gibi görünse de bir gerçek vardır ki ilahi hak tarafından tüm azalarımızla işlediklerimizden, işittiğimizden gördüklerimize kadar hesaba tutulacağımızdır.

İşte tamda bu noktada İslam’ı birazcık anlamaya çalışsak, sünnetleri birazcık olsun hayatımıza geçirebilsek ebedi hayatın rahatlığından bir nebze olsun pay almış olacağız. Elbette ki bu ahir zamanda dört dörtlük bir Müslüman olma çabası zor olsa da mühim olanın niyet olduğu Müslümanlıkta gayret ve dikkate değerdir.

Çok ürkütücü de gelse hazırlıksız bir sonsuzluğa davet edilmek, birde kocaman bir sinema oynayan, başrolünde bizim olduğumuz, saniyesi saniyesine cevaplar beklenen ve kimseyi kandıramayacağımız hakikat! Şunu da unutmayalım ki İslam’da ruhbanlık yoktur, hizmet etmekte önemlidir. Hizmetin derecesi olmaz ve bilmeliyiz ki “hizmet etmek nimettir, hizmetin nasip olması daha büyük bir nimettir.” Allah hepimize İslam’ı yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin inşallah, esen kalın…

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa