Gerede YeniGün Gazetesi
Otobüs kül oldu
28 Nisan 2014 15:02
Font1 Font2 Font3 Font4
Otobüs kül oldu

TEM Otoyolu Havullu Köyü mevkiinde Cumartesi günü otobüs yangını meydana geldi. Yolcu otobüsünün motor bölümünde çıkan yangının bir anda büyümesi TEM’de sıcak saatlerin yaşanmasına neden oldu. Yolcuların yangın esnasında otobüsten çıkarılması faciayı önledi.

Cumartesi günü TEM Otoyolunda seyir halinde olan yolcu otobüsü motorunun arızalanması ile bir anda alevler içersinde kaldı. İçi yolcu ile dolu olan otobüste şoförün motor bölümündeki yangını fark etmesiyle yolcular acilen otobüsten indirildi. Otobüsün yanışı sırasında yolcuların valizlerini yangına rağmen almaya çalışması dikkatlerden kaçmadı. Rüzgarın da etkisiyle otobüsteki yangın kısa sürede tüm otobüsü kapladı. Yangın alanına ulaşan itfaiye ekipleri yağmur altında yanan otobüsü söndürmeye çalıştı. Yangın tamamen kontrol altına alındığında otobüsten geriye demir yığını kaldı.

Yangının büyümeden fark edilmesi olası bir facianın önüne geçti. Yangın esnasında otobüsün fren sisteminin çalışması kaza yaşanmadan otobüsün durmasını sağladı. Böylece yaşanan olayda korkulan olmadı ve can kaybı yaşanmadı.

Otobüsteki yolcular seyir halinde bulundukları otobüsün yanışını seyrederken, yolculara çay ikramında bulunuldu. Ellerindeki valizlerle bekleyen yolcular başka bir otobüse bindirilerek Ankara’ya ulaştırıldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa