Gerede YeniGün Gazetesi
Panayır onlara yaradı
18 Eylül 2014 10:45
Font1 Font2 Font3 Font4
Panayır onlara yaradı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan satışları arttı. Gerede Panayırı’ndan en çok istifade edenler hayvan satıcıları oldu. Kapalı Hayvan Pazarında büyükbaş kurbanlık fiyatları 3 bin lira ile 9 bin lira arasında değişti.  

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık satışları da artmaya başladı. Özellikle kurban almak için son güne kadar beklemek istemeyen vatandaşlar, erkenden kurbanlık almak için Gerede Panayırına gelerek kapalı hayvan pazarında besicilerle sıkı pazarlıklara girmeye başladılar. Hayvan pazarında Cuma günü az satış olmasına karşın Cumartesi ve dün yaşanan satışlar hayvan sahiplerinin yüzünü güldürdü.  Besiciler Kurban Bayramı’na kadar rekabet içinde ellerinde bulunan kurbanlıkları bitirmeye çalışacaklarını kaydettiler. Vatandaşların yoğunlukla tercih ettiği büyükbaş kurbanlıklarda ise hisseli satışların yoğun olarak gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmadı. Yine hisse satışlarının geçen yıla oranla artış gösterdiği görüldü.

Yine geçen yıla oranla et fiyatlarının artış gösterdiğine dikkat çekilirken, satışların beklendiği gibi bu sene güzel geçtiği belirtildi. Geçtiğimiz yıla göre biraz fiyat farkının olması dikkatlerden kaçmazken kurbanlıklar 3 bin lira ile 9 bin lira arasında vatandaşlara satıldı. Geçen yıl 3 bin TL civarında satılan kurbanlığın fiyatının bu yıl 3 bin 600 TL civarında olduğu bilgisine ulaşılırken, hayvan pazarındaki aşırı yoğunluk dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa