Gerede YeniGün Gazetesi
Protokol cezaya kalmadı!
5 Şubat 2014 11:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Protokol cezaya kalmadı!

Köylerimizin yıllardan bu yana değişmeyen güzel adeti “ferfene” hafta sonu değişik köylerimizde yapıldı.

Kış mevsiminde her sene bir araya gelinen ferfene toplantılarına protokol de yoğun ilgi gösterdi. Havullu Köyü’nde düzenlenen ferfene etkinliğine Milletvekili Fehmi Küpçü’nün daveti üzerine AK Parti MKYK Üyesi ve Bolu İl Koordinatörü Orhan Yeğin ve AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın da katıldı. Yeğin, “Dedelerimizden bizlere miras kalan kültürümüzü bugünlere dek yaşatmayı Gerede’miz başarabilmiş. Bu noktada ilçe toplumunu kutlamamız gerekiyor.”dedi.

Hafta sonu Danişmentler, Hasanlar, Yunuslar, Çayören ve Kazanlar Köylerinde de ferfene etkinliği düzenlendi. Bu köylerimizdeki ferfene toplantılarına TBMM Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, Bolu İl Genel Meclis Üyesi Üzeyir Ercivan ve Yusuf Gökçe, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Belediye Başkan Yrd. Ali Kemal Atay, Gerede Belediye Meclis Üyeleri Sezai Berber ve İsmail Çetin, Ak Parti İlçe Teşkilatı’ndan Ergün Çakır, Cem Burku, Yücel Yılmaz ile Elvan Çelik’te katıldı.

Ferfene toplantılarında konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede’ye yapılan yatırımlardan bahsederek, ilçemizin geleceği için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ise “5 köyümüze gittik, halkımızın basiretiyle 17 Aralık kirli operasyonunu gayet iyi anladığını gördük. Sıkıntı yok İnşallah. Herşey daha güzel olacak.”dedi.

Protokol üyelerinin ferfene oyunlarının ceza bölümü olan son bölümüne kalmaması dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa